Jak jsem prospal vaši matku

Jak jsem prospal vaši matku (v anglickém originále How I Wet Your Mother) je 16. díl 23. řady (celkem 502.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsali Billy Kimball a Ian Maxtone-Graham a díl režíroval Lance Kramer. V USA měl premiéru dne 11. března 2012 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 26. července 2012 na stanici Prima Cool.[1]Anglický i český název dílu paroduje název seriálu Jak jsem poznal vaši matku (anglicky How I Met Your Mother), avšak děj je inspirován filmem Počátek.[1]

Jak jsem prospal vaši matku
502. díl seriálu Simpsonovi
Pův. názevHow I Wet Your Mother
Číslořada 23
díl 16
Původní TVFox Broadcasting Company
Premiéra11. března 2012
Česká TVPrima Cool
Česká premiéra26. července 2012
Tvorba
ScénářBilly Kimball a Ian Maxtone-Graham
RežieLance Kramer
Prod. kódPABF08
Obsah
Gaučový gagSimpsonovi si lehnou na pohovku a obří ruka s nich udělá rolku sushi a nakrájí ji. Z rolky se posléze vynoří Maggie.
Délka22 minut
Hosté
Posloupnost dílů
 Předchozí
Zavíráme krám
Následující 
Oni, roboti
Seznam dílů 23. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Děj

Smithers v jaderné elektrárně omylem nechá otevřené dveře do skladu, čehož si všimne Homer a navede své kolegy ke krádeži. Všechny ostatní přistihne pan Burns, avšak Homerovi se podaří uprchnout a Burns jej považuje za morální příklad. Homer proto dostane den placeného volna, zatímco ostatní musí napsat trest. Svůj den volna Homer využije k tomu, že vezme Barta na ryby, kde Bartovi ukáže nadávky, co mu poslali jeho kolegové, a vysměje se karmě.

Následující ráno Homer po probuzení zjistí, že se pomočil. Homer si uvědomí, že to, co se mu přihodilo, souvisí s tím, jak podrazil své kolegy z práce. Rozhodne se proto uspořádat omluvnou hostinu, která proběhne bez problémů. Další ráno Homer zjistí, že se opět pomočil. Zajde proto do obchodu, kde si koupí přístroj na detekci moči. Ten se v noci rozezní a vzbudí se Marge, Bart i Líza a přijdou na to, co se Homerovi děje. Marge se pozdě večer vydá na procházku ulicí, když v tom ze své pracovny kvůli výbuchu přiletí profesor Frink, který už díky tweetu Barta také věděl o Homerových problémech. Sdělil jí, že vynalezl způsob, jak se dostat do Homerových snů a odhalit příčinu jeho „nočních nehod“.

K přístroji profesor napojil celou rodinu a vstoupili do Homerova snu, ve kterém byli všichni lyžaři. Na sjezdovce potkal smrťáka, který vezl rakev s nápisem „manželství“. Ve snu však dojeli na konec útesu a začali z něj padat. Profesor Frink jim řekl, že když zemřou ve snu, zemřou i ve skutečnosti. Lízu napadlo, že přejdou do jiného snu, čímž zpomalí čas v tomto snu. Ocitli se tak ve snu Marge, kde seděli v čekárně u rodinného terapeuta. Když se dostali dovnitř a otevřeli rakev, začaly se z ní chrlit ryby. Museli proto opustit i tento sen a přesunuli se do snu Lízy, kde hráli v divadle. Bartovi se to ale nelíbilo, a tak přešli do druhého Homerova snu, kde se ocitli ve městě z obřího jídla a pití. Marge si zaznamenala, že Homerovy problémy souvisí s manželstvím a rybami. V realitě mezitím do domu vtrhla springfieldská policie a nutili profesora Simpsonovy odpojit. Dostali se do potyčky, při které jim na zem upadl Frinkův přístroj, což způsobilo, že se sen začal bortit. Když byli v nejhorším, zachránil je smrťák a odnesl je na střechu budovy. Oním „smrťákem“ byla Homerova matka Mona Simpsonová. Zavedla je do snového kina, kde jim přehrála Homerův zážitek z dětství. Homerův otec Abe vzal tehdy Homera, který minulou noc slyšel, jak se jeho rodiče hádali, na ryby. Výlet se jim však nepodařil – vrátili se pozdě a bez úlovku a následně Mona Aba opustila. Homer usoudil, že jako dítě selhal a že se mu teď vše vrátilo, když vzal Barta na ryby. Mona mu ale vysvětlila, že to není jeho vina. Následně se Simpsonovi probudili a Homer zjistil, že dospal v suchu.[1]

Odkazy

Reference

  1. Simpsonovi – Jak jsem prospal vaši matku, 23×16 [online]. SerialZone.cz [cit. 2020-12-16]. Dostupné online.

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.