Corrado Bafile

Corrado kardinál Bafile (4. července 1903 L'Aquila3. února 2005 Řím) byl italský římskokatolický kněz, vatikánský diplomat, kardinál.

Corrado Bafile
Narození4. července 1903
L'Aquila
Úmrtí3. února 2005 (ve věku 101 let)
Řím
Alma materPapežská diplomatická akademie
Univerzita La Sapienza
Papežská lateránská univerzita
Mnichovská univerzita
Papežská univerzita Gregoriana
Papežský římský vyšší seminář
Povoláníkatolický kněz
OceněníBavorský řád za zásluhy
velkokříž Záslužného řádu Spolkové republiky Německo
Nábož. vyznáníkatolická církev
Funkcetitulární arcibiskup (od 1960)
apostolic nuncio to Germany (Německo; od 1960)
katolický biskup (od 1960)
kardinál (od 1976)
Prefect of the Congregation for the Causes of Saints
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Znak kardinála Bafila

Život

Kněz

Studoval nejprve chemii na Univerzitě v Mnichově, po té absolvoval právnická studia v Římě. Po šesti letech praxe v soudnictví vstoupil do semináře. Na kněze byl vysvěcen 11. dubna 1936. Od roku 1960, kdy získal doktorát z kanonického práva na Papežské lateránské univerzitě, působil jako duchovní v Římě a současně pracoval ve státním sekretariátu.

Biskup

Dne 13. února 1960 byl jmenovaný nunciem v Německu, současně ho papež Jan XXIII. jmenoval titulárním arcibiskupem, biskupské svěcení mu udělil 19. března téhož roku. Účastnil se jednání Druhého vatikánského koncilu. V roce 1975 ukončil dlouholeté působení diplomata v Německu, během kterého uzavřel dvanáct bilaterálních dohod se zemskými vládami SRN, a přešel do římské kurie.

Kardinál

Papež Pavel VI. ho v červenci 1975 pověřil vedením Kongregace pro svatořečení (jako proprefekta), při konzistoři 24. května 1976 byl jmenován kardinálem. Po jmenování se stal prefektem uvedené kongregace. Tuto funkci vykonával do roku 1980. Jeho nástupcem se stal kardinál Pietro Palazzini. Zemřel ve věku necelých 102 let jako v té době nejstarší biskup na světě.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Corrado Bafile na francouzské Wikipedii.

    Související články

    Externí odkazy

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.