Carl Großmann

Carl Friedrich Wilhelm Großmann (13. prosince 1863 v Neuruppinu - 5. července 1922 v Berlíně), byl německý sériový vrah. Spáchal sebevraždu, zatímco čekal v cele na popravu.

Carl Großmann
Carl Großmann v identifikační kartě, 1921
Základní údaje
Rodné jménoCarl Friedrich Wilhelm Großmann
Datum narození13. prosince 1863
Místo narozeníNeuruppin, Prusko
Datum úmrtí5. července 1922
Místo úmrtíBerlín, Německo
Zatčení21. června 1921
Výše trestutrest smrti
Příčina smrtisebevražda oběšením
Oběť
Modus operandiznásilnění, vražda, rozřezání
Počet obětí26-50
Období vraždění1913-1921
Stát vražděníNěmecko Německo
Místo vraždyBerlín
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Životopis

Mládí

Carl Großmann se narodil v rodině s osmi dětmi, jeho otec pracoval jako sběrač šrotu. Od roku 1876 byl učedníkem v řeznickém obchodě Ferdinanda Kliefotha. Jeho krvežíznivé myšlenky a poznámky dokonce vyděsily jeho bratra Franze. Roku 1879 byl vyhozen pro sexuální obtěžování Kliefothovy ženy.

V roce 1880 se Großmann přestěhoval do Berlína. Založil si zde malé řeznictví na Alexanderplatz. Později se živil jako žebrák, podomní obchodník a drobný zlodějíček. V roce 1899 byl odsouzen za brutální znásilnění nezletilé dívky. V roce 1913 byl propuštěn a vrátil se zpět do Berlína, kde začal vraždit ve velkém.

Vrah

Großmann později řekl, že své oběti (prostitutky a ženy bez doprovodu) bral k sobě domů. V poválečném období byla vysoká nezaměstnanost a Großmann jim nabízel práci hospodyně. Své oběti znásilnil, zabil a jejich orgány vyházel na ulice. Jejich maso poté prodával na černém trhu a u vlakového nádraží si otevřel stánek s hotdogy.

Dne 21. srpna 1921 byl Großmann zatčen ve svém bytě v Berlíně poté, co byl slyšet křik a jiné zvuky od sousedů, po němž následovalo ticho. Policisté vtrhli do bytu a chytili Großmanna při činu vedle své poslední oběti Marie Nitcheové a následně mu zabránili spáchat sebevraždu. V kuchyňském sporáku našli ohořelé zbytky lidských rukou. Großmann byl vzat do vazby a obviněn z vraždy 1. stupně. Později se přiznal k ostatním vraždám.

Kolik obětí přesně Großmann zabil, není známo. Za svou poslední vraždu byl odsouzen k trestu smrti, před vykonáním rozsudku se však oběsil v cele.

Literatura

  • BLAZEK, Matthias: Carl Großmann a Friedrich Schumann -– dva sérioví vrazi ve dvacátých letech, 2009 (ISBN 978-3-8382-0027-9)

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.