Montreal Holocaust Memorial Centre

Montreal Holocaust Memorial Centre (Centre commémoratif de l’Holocauste à Montréal) bylo založeno v roce 1979 skupinou přeživších holokaust kolem Stevena Cummingse v Montrealu. MHMC se skládá z muzea a centra.

Montreal Holocaust Memorial Centre
Základní informace
Výstavba1979
Poloha
Adresa5151, chemin de la Côte-Sainte-Catherine, Montréal (Québec), H3W 1M6, Côte-des-Neiges–Notre-Dame-de-Grâce, Kanada Kanada
Souřadnice45°29′20,76″ s. š., 73°38′11,4″ z. d.
Další informace
WebOficiální web
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

MHMC dává příležitost lidem kteří přežili holokaust prezentovat své zkušenosti, aby budoucí generace neudělala ty stejné chyby. Svědci mají přes „Remembrance Committee“ přímé slovo v rozhodování o struktuře centra. MHMC bylo otevřeno v roce 1979 a před znovuotevřením 30. června 2003 zcela přepracováno a rekonstruováno.

Rozkládá se nyní na dvou úrovních asi na 10 000 m². Muzeum zahrnuje 418 artefaktů, 372 fotografií a 18 video stanic. Plně dvojjazyčné v angličtině a francouzštině navržené muzeum se snaží zdůraznit téma holocaustu.

Kromě holocaustu se dá z horního patra chronologicky nahlédnout do židovského života před holocaustem.

V suterénu jsou vysvětleny historické důvody proč došlo k vypuknutí druhé světové války a pokusu o kompletní systematické vyhlazení Židů.

Cesta pokračuje v horním patře a vede přes poválečné období až k usídlení mnoha evropských přeživších holocaust v Montrealu. Po 2. světové válce byla zaznamenána v Montrealu největší komunita přeživších holocaust po Izraeli a New Yorku. Kromě muzea má centrum mnoho dalších iniciativ. Kromě každoroční vzpomínkové bohoslužby pro oběti holocaustu „Yom Hashoah“ a další akce na památku křišťálové noci s názvem „Commémoration de Kristallnacht“ je i uspořádáno každoroční „Holocaust Education Series“, série přednášek o holocaustu. Kromě toho byla letos uspořádána mimořádná výstava obrazů z koncentračního tábora Terezín.

V prvním roce po otevření přivítalo muzeum více než 15 000 návštěvníků, z nich 10 000 studentů.

Během Jom ha-šo'a, dne pro oběti holocaustu, se účastní každý rok více než 2 000 lidí vzpomínkové bohoslužby pořádané MHMC. V roce 2004 byla uspořádána dne 18. dubna slavnost v Congregation Tifereth Beth David Jerusalem synagoze v Montrealu.

Rakouská služba na památku holocaustu podporuje MHMC od roku 1998 vysíláním členů vykonávajících službu na památku holocaustu.

Související články

Odkazy

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.