Joyce Vincent

Joyce Carol Vincentová (19. října 1965 Hammersmith, Londýnprosinec 2003? Londýn) byla britská žena, jejíž smrt nikdo nezaznamenal po celé dva roky.

Joyce Vincent
Rodné jménoJoyce Carol Leyva Vincent
Narození15. října 1965
Hammersmith, Londýn
Spojené království Spojené království
Úmrtíprosinec 2003 (ve věku 38 let)
Londýn
Spojené království Spojené království
Příčina úmrtípravděpodobně zdravotní potíže
ZaměstnavateléErnst & Young (do 2001)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Důvodem tohoto stavu, bylo to, že přerušila všechny vztahy se svými rodinnými příslušníky i známými. V roce 2001 dala výpověď v zaměstnání a přestěhovala se do domu pro oběti domácího násilí. Po přestěhování do tohoto domu se přestala stýkat se svou rodinou i svými přáteli. Zemřela ve své posteli pravděpodobně v prosinci 2003. Její pozůstatky byly objeveny až 25. ledna 2006,[1] přičemž za příčinu smrti byl označen astmatický záchvat či komplikace nedávného peptického vředu. Její život a smrt byly tématem dramatického dokumentárního filmu Sny o životě, z roku 2011.[2] Film i její život byl inspirací pro hudebníka Stevena Wilsona, pro vydání alb Hand. Cannot. Erase.

Život

Narodila se v Hammersmithu dne 19. října 1965 a vyrostla poblíž Fulhamova paláce. Její rodiče se přistěhovali do Londýna z Grenady. Její otec Lawrence byl tesařem afrického původu a její matka Lyris byla původem z Indie. Její matka zemřela po operaci, když ji bylo jedenáct let. Její čtyři starší sestry převzaly odpovědnost za její výchovu. Měla napjatý vztah se svým emocionálně vzdáleným otcem, který, jak tvrdila, zemřel v roce 2001 (ve skutečnosti zemřel až v roce 2004). Navštěvovala Melcombskou základní školu a školu pro dívky Fulham Gilliatt, školu opustila v šestnácti letech.

V roce 1985 začala pracovat jako sekretářka ve společnosti OCL v Londýně. Poté pracovala u společnosti C.Itoh. Po odchodu i z této společnosti nastoupila do společnosti Ernst & Young, kde pracovala na finančním oddělení společnosti čtyři roky. V březnu 2001 podala z neznámých důvodů výpověď. Následující čas strávila doma v Haringey a pracovala jako uklízečka v podřadném hotelu. Během tohoto období se odcizila od své rodiny. Později se spekulovalo, že byla obětí domácího zneužívání nebo nechtěla být brána jako zneužívající.

Jako oběť domácího násilí byla únoru 2003 přemístěna do domova ve Wood Green Shopping City. Byty v tomto domě vlastnila společnost Metropolitan Housing Trust a byly zpravidla obývány oběťmi domácího násilí. V listopadu 2003 byla hospitalizována po dobu dvou dnů kvůli peptickému vředu.

Smrt

Zemřela z neznámých příčin pravděpodobně v prosinci 2003. Byla pacientem trpícím astmatem a astmatické záchvaty nebo komplikace kolem komplikací s peptickým vředem byly považovány za možnou příčinu úmrtí. Její pozůstatky byly podle patologa popsány jako „převážně skeletální”. Ležela na zádech vedle nákupní tašky obklopené vánočními dárky.[3] Sousedé předpokládali, že byl byt prázdný a zápach rozkládající se tělesné tkáně připisovali blízkým odpadkovým košům. Okna bytu neumožňovala přímý pohled do ložnice. Tuto oblast navštěvovala mládež, což vysvětlovalo sousedům neustálý hluk televize, která hrála z jejího bytu. Polovina jejího nájemného byla automaticky vyplácena společnosti Metropolitan Housing Trust a tak úředníci věřili, že je stále naživu. V průběhu dvou let se ale dluh na nájemném vyšplhal na 2 400 liber a tak majitelé bytu se rozhodli ji upozornit. Její tělo bylo objeveno dne 25. ledna 2006, kdy soud umožnil vstup do bytu. Televize i topení stále fungovalo, protože účty byly průběžně placeny automatickými debetními platbami.[3]

Její ostatky neumožnily provést úplnou pitvu a identifikaci a tak musely být identifikovány ze záznamů jejího zubaře. Policie šetření uzavřela s tím, že k úmrtí došlo přirozenou cestou, protože nebylo nic, co by naznačovalo, že se jednalo o trestný čin. Hlavní dveře byly zamčené a bez známek poškození. V době její smrti měla snad přítele, ale nepodařilo se ho nalézt. Její sestry si najaly soukromého detektiva, aby ho našel, ale tyto pokusy se ukázaly jako neúspěšné. Detektiv nalezl původní dům, kde bydlela a kam ji rodina posílala dopisy, když nepřicházela odpověď, tak předpokládali, že s nimi přerušila kontakt úmyslně. Glasgow Herald napsal:„ ... její přátelé ji znali jako někoho, kdo utíkal před problémy, které měla v práci...”.

Sny o životě

V roce 2011 byl natočený film Sny o životě, napsaný a režírovaný Carol Morleyovou a Zawe Ashtonovou, která ztvárnila Joyce Vincentovou.[4] Morleyová vedla rozhovory s lidmi, kteří ji znali.[1] Popsali ji jako krásnou, inteligentní, společensky velmi aktivní ženu s velkými cíli, o které předpokládali, že v budoucnu bude mít lepší život než doposud.

Odkazy

Reference

  1. MORLEY, Carol. Joyce Carol Vincent: how could this young woman lie dead and undiscovered for almost three years?. the Guardian [online]. 2011-10-08 [cit. 2018-03-18]. Dostupné online. (anglicky)
  2. HOLDEN, Stephen. ‘Dreams of a Life’ Looks at Joyce Vincent. The New York Times [online]. 2012-08-02 [cit. 2018-03-18]. Dostupné online. ISSN 0362-4331. (anglicky)
  3. M., Jennifer. Joyce Carol Vincent (1965-2003) - Find A Grave.... www.findagrave.com [online]. 2006-04-13 [cit. 2018-03-18]. Dostupné online. (anglicky)
  4. MORRISON, Jackie. Dreams of a Life: A Glimpse into a Golden Apple. Dialect Magazine [online]. 2012-02-29 [cit. 2018-03-18]. Dostupné online. (anglicky)

Související články

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.