Snažíte se vyhnout škole nebo práci? Potřebujete se zbavit partnera, abyste pro něho mohli přichystat překvapení k narozeninám? Nebo hrajete v nějakém představení nemocnou postavu? I pokud jste pouze jen líní a nic se vám nechce, může se vám hodit vědět, jak správně simulovat nemoc.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Dostaňte se do své role

  1. 1
    Rozhodněte se, jakou nemoc chcete mít. Ideálně by to mělo být něco, co vám brání plnit důležité povinnosti, ale ne nic tak vážného, abyste s tím museli do nemocnice. Nachlazení, teplota nebo chřipka jsou většinou nejlepší. Zjistěte si všechny příznaky této nemoci a držte se pouze těchto.
  2. 2
    Den před tím, než chcete být falešně nemocní začněte zmiňovat některé příznaky. Pokud se chcete v pondělí vyhnout škole, měli byste tvrdit už v neděli, že se cítíte trochu divně. Když potom budete mít ostatní příznaky, nebude to ostatním připadat tak nápadné.
  3. 3
    Vybavte si vzpomínky. Jistě jste někdy dříve byli nemocní a lidé si toho všímali. Zamyslete se nad tím proč to tak bylo a čeho si lidé všímali nejvíce. Snažte se tyto příznaky napodobit a vyvolat stejný dojem. Bude mnohem jednodušší přesvědčit lidi o tom, že mátě něco, co jste už někdy dříve měli.
  4. 4
    Zesvětlete si obličej. Pokud máte zelený korektor, natřete si je na tváře a na čelo abyste vypadali bledě. Nepokrývejte si korektorem celou tvář, ale pouze jemně změňte barvu pleti.
    • Naučte se správně nanášet make-up. Pokud bude jasně vidět, že máte na sobě líčidla, jistě vás odhalí.
    • Pokud používáte make-up, vyhněte se cizím dotekům. Pokud vám někdo rukou setře korektor z tváře, budete přistiženi při činu.
  5. 5
    Předstírejte zmatení a závratě. Pohybujte se pomaleji a dělejte kratší kroky. Když vstáváte z postele nebo ze židle, dávejte si na čas. Když stojíte u stolu, můžete například předstírat, že jste na chvíli ztratili rovnováhu a přichytit se stolu.
    • Závratě napodobíte nejlépe tak, že se v soukromí budete chvíli točit dokola, aby se vám hlava opravdu zamotala. Všímejte si toho, jaký z toho máte pocit. Pokud jste mezi lidmi, snažte se tohoto výsledku dosáhnout nenápadně.
  6. 6
    Chovejte se tak, jako kdybyste se cítili špatně. Lidé, kteří jsou nemocní se většinou necítí dobře, takže byste neměli vtipkovat a usmívat se. Snažte se budit dojem, že jste dezorientovaní a „ve svém vlastním světě“. Pokud jste typ člověka, který je při nemoci k nesnesení, měli byste se chovat tak, jak se očekává. Snažte se nedávat najevo radost. Pokud vás někdo pozve do kina, musíte to odmítnout.
  7. 7
    Buďte pomalí. Pokud můžete, zůstaňte v posteli. Je to přirozené chtít spát a odpočívat, když trpíte nějakou nemocí. Tělo vám tak říká, že potřebuje čas, aby se mohlo vyléčit. Můžete například dělat, že se vám chce spát a zavírat oči. Kdykoli budete mít možnost, lehněte si na gauč.
    • Předstírejte, že se v posteli třesete zimou.
  8. 8
    Dělejte, že vás vaše nemoc štve. Být nemocný není žádná legrace a často to lidem způsobí problémy, protože nestihnou udělat vše, co mají. Říkejte lidem, že litujete toho, že s nimi nemůžete podniknout domluvené akce a omluvte se za komplikace. Nikdy nedejte najevo, že máte radost z toho, že musíte zůstat doma. Jen zamumlejte „dobře“ a jděte zase spát.
  9. 9
    Nemělo by se vám náhle udělat dobře. Pokud lidi úspěšně přesvědčíte o tom, že jste nemocní, budou vás hned podezírat, pokud se vám za několik hodin udělá zázračně dobře. Pokud vás rodiče nechají doma a omluví vás z vyučování, neměli byste se cítit dobře ani po skončení výuky.

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Jak simulovat horečku

  1. 1
    Zahřejte si obličej. Horečka je klasickou nemocí, kterou lze jednoduše nahrát. Protože je nakažlivá, je vždy nejlepší nemocného nechat ležet v posteli. Lidé s horečkou mají horký obličej a čelo, ale přesto je jim většinou zima. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.
    • Dejte si horkou sprchu, ale nenamáčejte si vlasy.
    • Foukejte si na obličej fénem horký vzduch.
    • Namočte si obličej vodou, abyste vypadali zpoceně.
    • Dejte si na obličej na chvíli elektrickou dečku nebo ohřívací lahev.
    • Rychle si třete obličej rukama.
    • Lehněte si na postel a svěste hlavu a ruce z okraje tak, aby se vám do nich nahrnula krev.
  2. 2
    Přikryjte se mnoha vrstvami dek a peřin. Budete se sice potit, ale ostatní lidé si budou myslet, že je vám stále zima. Předstírejte, že se třesete, i když budete zachumlaní. Studený pot je důležitým příznakem horečky či nachlazení.
  3. 3
    Pohrajte si s teploměrem. Pokud vás rodiče nechají samotné s teploměrem v puse, můžete zkusit různé triky, kterými si zajistíte vyšší teplotu. Pozor ale na to, aby teplota nebyla příliš vysoká, jinak by bylo jasné, že jste podváděli, nebo vás odvezou do nemocnice, protože si budou myslet, že máte smrtelně vysokou teplotu.
    • Před měřením teploty z úst se napijte horké vody.
    • Přiložte teploměr na chvíli k horké žárovce.
    • Pořádně teploměr protřepejte a držte ho za kovovou špičku. Tím vytlačíte rtuť ke konci teploměru. S digitálními teploměry to ale nefunguje.

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Jak simulovat nevolnost

  1. 1
    Dávejte najevo nechutenství. V jídle se pouze porýpejte a odmítněte vše, co vám budou nabízet.
  2. 2
    Můžete se držet za břicho. Přitom se snažte mít ve tváři znepokojený výraz. Nemusíte nic říkat, ale po čase zmiňte, že vás trochu bolí břicho.
  3. 3
    Mějte u sebe kyblík nebo sáček. I když ho nebudete muset použít, dáte tím najevo, že jste na pokraji zvracení. Jednou za čas si sáček vezměte a chvíli do něho zírejte, jako kdyby vás přepadla nevolnost.
  4. 4
    Travte hodně času na toaletě. Ať už chcete nahrát zvracení, průjem nebo zácpu, choďte často na toaletu. Nemusíte z toho dělat žádnou vědu, ale když tam jednou-dvakrát za hodinu rychle vběhnete, ostatní si toho jistě všimnou.
  5. 5
    Předstírejte zvracení. Utíkejte do koupelny a dělejte nepříjemné zvuky jako kdybyste zvraceli a potom do záchodu vylejte sklenici vody. Několikrát to zopakujte, dejte si chvíli na „umytí“ a vyjděte ven s útrpným výrazem ve tváři.
    • Většinou vás lidé při zvracení nesledují, takže by mělo stačit zvukové představení. Můžete také do toalety nalít falešné zvratky.
    • Pokud jíte polívku, dejte si do pusy trochu vývaru a předstírejte, že jste ho spolkli. Potom roztáhněte tváře, jako kdyby vám vývar vyskočil zpět do krku a utíkejte ho vyplivnout do záchodu.

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Jak simulovat chřipku

  1. 1
    Dýchejte pouze pusou. Je těžké simulovat ucpaný nos, když ho ucpaný nemáte. Můžete se o to ale pokusit. Dýchejte pouze ústy a trochu pomaleji. Čas od času popotáhněte.
  2. 2
    Třeste se a předstírejte, že je vám zima. Vezměte si více vrstev oblečení a přikryjte se několika dekami. Můžete si také dát studenou sprchu, abyste měli pokožku chladnou na dotek.
  3. 3
    Jak simulovat kašlání a kýchání. Je vcelku riskantní simulovat kýchání. Když to uděláte příliš okatě, všem dáte najevo, že vlastně nejste vůbec nemocní. Kašlání je jednodušší, ale i to může někdy znít uměle.
    • Můžete se přinutit kýchat tím, že vdechnete pepř. Dejte si trochu pepře na ruku a předstírejte, že si chcete otřít nos. Nasajte pepř a jistě začnete hned kýchat.
  4. 4
    Dejte si na spodní víčka trochu pasty na zuby. Budete mít lesklé a červené oči. Dejte pozor, aby se vám pasta nedostala přímo do očí. Po asi třech minutách ji setřete. Bude to vypadat, že máte opuchlé a bolavé oči.

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Jak simulovat nemoc po telefonu

  1. 1
    Snažte se znít jinak. Pokud voláte šéfovi a chcete se omluvit z práce, měli byste znít nemocně, abyste se vyhnuli podezření.
    • Mluvte trochu pomaleji. Dělejte si pauzy i uprostřed vět a neodpovídejte příliš rychle. Měli byste budit dojem nemocného a zpomaleného člověka.
    • Dýchejte pusou, aby to vypadalo, že máte ucpaný nos.
  2. 2
    Řekněte, že jste nakažliví. Vašemu šéfovi bude možná jedno, jak se cítíte, ale když bude riziko, že byste nakazili i ostatní kolegy, jistě ho to bude zajímat. Zmiňte, že jste svoji nemoc chytli od někoho jiného. Můžete také dodat, že v jednom kuse jen smrkáte a kašlete.
  3. 3
    Zakašlejte nebo kýchněte. Nedělejte to přímo do telefonu – to byste normálně přece neudělali. Podržte si telefon dál od hlavy a snažte se hlasitě zakašlat. Potom se omluvte a pokračujte v rozhovoru.
  4. 4
    Můžete nahrát zvuky zvracení. Nalejte si jednu nebo dvě sklenice vody a zavolejte šéfovi, až budete na toaletě. Pokud chcete znít opravdu nemocně, uprostřed rozhovoru začněte dělat nepříjemné zvuky a postupně lijte sklenici vody do záchodu. Měli byste tím vytvořit dokonalou iluzi zvracení.
  5. 5
    Nepřehánějte to. Když budete působit příliš uměle, jistě vás šéf hned odhalí. Pokud si můžete vzít den volno a nemusíte uvádět detaily, budete mít větší šanci, že nikdo nezjistí, že jste svoji nemoc simulovali.

Tipy

  • Počkejte na to, až vám rodiče řeknou, že byste měli zůstat doma. Pokud to navrhnou sami, budete mít větší šanci na úspěch, než když si o to řeknete.
  • Veďte si deník dat a výmluv, které jste použili. Dejte si pozor na to, abyste byli stále nenápadní a neopakovali své výmluvy. The more complicated your lies are, the more likely you are to trip yourself up.
  • Při rozhovoru s nadřízenými je méně vždy více. Pokud šéfovi můžete říct jen to, že je vám špatně a potřebujete den volna, nezacházejte do dalších detailů. Čím komplikovanější příběh si vymyslíte, tím větší je riziko, že vás nakonec odhalí.
  • Předstírejte, že je vám tak špatně, že zanedbáváte i základní věci, jako je použití deodorantu, česání vlasů nebo čištění zubů.

Varování

  • Smažte si tuto stránku z historie webového prohlížeče. Kdyby sourozenci nebo rodiče zjistili, že jste si ji četli, vaše snahy by přišly vniveč.
  • Pokud jste ve škole, nesnažte se napodobit příznaky, kterými byste se mohli ztrapnit. Kašlání, horečka a kýchání je v pořádku, ale za průjem by se vám spolužáci mohli smát.
  • Neberte si žádné léky na příznaky, které pouze předstíráte. Mohlo by to být nebezpečné. Pokud jde o prášek, dejte si ho pod jazyk a v nestřežené chvíli ho vyplivněte.
  • Dávejte si pozor. Když lidé odhalí, že jste předstírali nemoc, nebudou vám v budoucnu věřit ani když budete opravdu nemocní a budete potřebovat jejich pomoc.
  • Pokud zůstáváte doma, nedělejte nic pořádného. Je možné, že se rodiče pro něco vrátí nebo si vás budou chtít zkontrolovat. Zůstaňte tedy v posteli.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 126 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 39 684 krát
Kategorie: Zdraví