Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1972
Spojené státy americké na Letních olympijských hrách v roce 1972 v německém Mnichově reprezentovalo 400 sportovců, z toho 84 žen a 316 mužů, ve 21 sportech.
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | USA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Spojených států amerických (link) | ||||||||
Vlajkonoši | Olga Fikotová |
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Doreen Wilber | Lukostřelba | Ženy jednotlivci |
Zlato | John Williams | Lukostřelba | Muži jednotlivci |
Zlato | Vincent Matthews | Atletika | Muži 400 m |
Zlato | Dave Wottle | Atletika | Muži 800 m |
Zlato | Frank Shorter | Atletika | Muži marathon |
Zlato | Rod Milburn | Atletika | Muži 110 m překážek |
Zlato | Larry Black Eddie Hart Robert Taylor Gerald Tinker | Atletika | Muži štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Randy Williams | Atletika | Muži skok daleký |
Zlato | Ray Seales | Box | Muži velterová váha do 63,5 kg |
Zlato | Maxine Joyce King | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Zlato | John Writer | Sportovní střelba | Muži 50 metrů libovolná malorážka 3×40 ran polohový závod |
Zlato | Lones Wigger | Sportovní střelba | Muži 300 metrů rifle tři pozice |
Zlato | Mark Spitz | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Zlato | Mark Spitz | Plavání | Muži 200 m volný způsob |
Zlato | Mark Spitz | Plavání | Muži 100 m motýlek |
Zlato | Mark Spitz | Plavání | Muži 200 m motýlek |
Zlato | Mike Burton | Plavání | Muži 1500 m volný způsob |
Zlato | John Hencken | Plavání | Muži 200 m prsa |
Zlato | David Edgar Jerry Heidenreich John Murphy Mark Spitz | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Steve Genter John Kinsella Fred Tyler Mark Spitz | Plavání | Muži štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Zlato | Tom Bruce Jerry Heidenreich Mike Stamm Mark Spitz | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Zlato | Sandy Neilson | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Zlato | Keena Rothhammer | Plavání | Ženy 800 m volný způsob |
Zlato | Melissa Belote | Plavání | Ženy 100 m znak |
Zlato | Melissa Belote | Plavání | Ženy 200 m znak |
Zlato | Cathy Carr | Plavání | Ženy 100 m prsa |
Zlato | Karen Moe | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Zlato | Shirley Babashoff Jane Barkman Jenny Kemp Sandy Neilson | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Melissa Belote Cathy Carr Deena Deardurff Sandy Neilson | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Zlato | Dan Gable | Zápas | Muži volný styl do 68 kg |
Zlato | Wayne Wells | Zápas | Muži volný styl do 74 kg |
Zlato | Benjamin Peterson | Zápas | Muži volný styl do 90 kg |
Zlato | William Allen William Bentsen Harry Melges | Jachting | Muži třída Soling |
Stříbro | Robert Taylor | Atletika | Muži 100 m |
Stříbro | Wayne Collett | Atletika | Muži 400 m |
Stříbro | Ralph Mann | Atletika | Muži 400 m překážek |
Stříbro | Bob Seagren | Atletika | Muži skok o tyči |
Stříbro | George Woods | Atletika | Muži vrh koulí |
Stříbro | Jay Silvester | Atletika | Muži hod diskem |
Stříbro | Mable Fergersonová Kathy Hammondová Madeline Manningová Cheryl Toussaintová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Stříbro | Michael Bantom James Brewer Tommy Burleson Doug Collins Kenneth Davis James Forbes Thomas Henderson Dwight Jones Robert Jones Kevin Joyce Tom McMillen Edward Ratleff | Basketbal | Turnaj mužů |
Stříbro | Richard Rydze | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Stříbro | Bruce Davidson Kevin Freeman Michael Plumb James Wofford | Jezdectví | Jezdecká všestrannost - družstva |
Stříbro | Frank Chapot Kathryn Kusner Neal Shapiro William Steinkraus | Jezdectví | Parkurové skákání - družstva |
Stříbro | Eugene Clapp Fritz Hobbs William Hobbs Paul Hoffman John Livingston Michael Livingston Timothy Mickelson Peter Raymond Lawrence Terry | Veslování | Muži osmiveslice |
Stříbro | Victor Auer | Sportovní střelba | Muži 50 metrů libovolná malorážka 60 ran vleže |
Stříbro | Lanny Bassham | Sportovní střelba | Muži 50 metrů libovolná malorážka 3×40 ran polohový závod |
Stříbro | Jerry Heidenreich | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Stříbro | Steve Genter | Plavání | Muži 200 m volný způsob |
Stříbro | Steve Genter | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Stříbro | Mike Stamm | Plavání | Muži 100 m znak |
Stříbro | Mike Stamm | Plavání | Muži 200 m znak |
Stříbro | Tom Bruce | Plavání | Muži 100 m prsa |
Stříbro | Gary Hall, Sr. | Plavání | Muži 200 m motýlek |
Stříbro | Tim McKee | Plavání | Muži 200 m polohový závod |
Stříbro | Tim McKee | Plavání | Muži 400 m polohový závod |
Stříbro | Shirley Babashoff | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Stříbro | Shirley Babashoff | Plavání | Ženy 200 m volný způsob |
Stříbro | Susie Atwood | Plavání | Ženy 200 m znak |
Stříbro | Dana Schoenfield | Plavání | Ženy 200 m prsa |
Stříbro | Lynn Colella | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Stříbro | Richard Sanders | Zápas | Muži volný styl do 57 kg |
Stříbro | John Peterson | Zápas | Muži volný styl do 82 kg |
Bronz | Craig Lincoln | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Bronz | Thomas Hill | Atletika | Muži 110 m překážek |
Bronz | Larry Young | Atletika | Muži chůze 50 km |
Bronz | Dwight Stones | Atletika | Muži skok vysoký |
Bronz | Jan Johnson | Atletika | Muži skok o tyči |
Bronz | Arnie Robinson | Atletika | Muži skok daleký |
Bronz | Bill Schmidt | Atletika | Muži hod oštěpem |
Bronz | Kathy Hammondová | Atletika | Ženy 400 m |
Bronz | Kate Schmidtová | Atletika | Ženy hod oštěpem |
Bronz | Ricardo Carreras | Box | Muži váha bantamová do 54 kg |
Bronz | Jesse Valdez | Box | Muži váha lehká střední do 67 kg |
Bronz | Marvin Johnson | Box | Muži váha střední do 75 kg |
Bronz | James McEwan | Kanoistika | Muži C1 slalom |
Bronz | Neal Shapiro | Jezdectví | Parkurové skákání - jednotlivci |
Bronz | Tom McBreen | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Bronz | Doug Northway | Plavání | Muži 1500 m volný způsob |
Bronz | John Murphy | Plavání | Muži 100 m znak |
Bronz | Mitch Ivey | Plavání | Muži 200 m znak |
Bronz | John Hencken | Plavání | Muži 100 m prsa |
Bronz | Jerry Heidenreich | Plavání | Muži 100 m motýlek |
Bronz | Robin Backhaus | Plavání | Muži 200 m motýlek |
Bronz | Steve Furniss | Plavání | Muži 200 m polohový závod |
Bronz | Keena Rothhammer | Plavání | Ženy 200 m volný způsob |
Bronz | Susie Atwood | Plavání | Ženy 100 m znak |
Bronz | Ellie Daniel | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Bronz | Lynn Vidali | Plavání | Ženy 200 m polohový závod |
Bronz | Peter Asch Steven Barnett Bruce Bradley Stanley Cole James Ferguson Eric Lindroth John Parker Gary Sheerer James Slatton Russell Webb Barry Weitzenberg | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Bronz | Chris Taylor | Zápas | Muži volný styl nad 100 kg |
Bronz | Donald Cohan Charles Horter John Marshall | Jachting | Muži třída Dragon |
Bronz | Peter Dean Glen Foster | Jachting | Muži třída Tempest |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku United States at the 1972 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- (anglicky) Spojené státy americké na LOH 1972
Portály: Sport | Spojené státy americké
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.