Black Knight (satelit)

Black Knight (česky Černý rytíř) je údajný neznámý umělý satelit, který se pohybuje po polární oběžné dráze Země. O objektu bylo vytvořeno mnoho konspiračních teorií. První údajné zpozorování tohoto satelitu proběhlo v roce 1954. Podle některých úvah váží 10-15 tun. Odráží radiové vlny.

Fotografie z amerického raketoplánu Endeavour během mise STS-88, který dle některých teorií zachycuje satelit Black Knight

Historie

Záznamy Nikoly Tesly

V roce 1899 známý vědec Nikola Tesla při svých pokusech zachytil neznámé signály, které se pravidelně opakovaly. Byl přesvědčen že pochází z planety Mars, ale poté zjistil, že musí pocházet z větší blízkosti než z Marsu. Tyto signály později zachytilo několik dalších radioamatérů. Podle několika konspiračních teorií, zachytil Tesla signály právě z této družice.

V 70. letech 20. století skotský astronom Duncan Lunan údajně dokázal tyto signály dešifrovat. Podle něj jde o zakódovanou mapu hvězd ze souhvězdí Pastýře. Poloha těchto hvězd by odpovídala tomu, jak byly tyto hvězdy rozmístěny před 13 000 lety. Usoudil, že se jedná o stáří této družice.

Další události

V roce 1954 prohlásil americký badatel Donald Keyhoe, že byly odhaleny dvě družice, které obíhají Zemi. V té době však žádný stát neměl dostatečné technologie pro vypuštění družice do vesmíru.

Gordon Cooper oznámil, že v roce 1963 při letu Mercury-Atlas 9 viděl, jak na něho vylétávala zelená světla. Tato událost je často spojována s touto družicí.

Při misi STS-88 v roce 1998 byly pořízeny fotografie, na kterých je údajně spatřen satelit Black Knight.

Údajně poslední setkání s tímto satelitem proběhlo v létě 2015 v americkém Jacksonville. Údajně stál objekt na obloze několik sekund a poté zmizel.[1]

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Black Knight satellite na anglické Wikipedii.

  1. ADAMS, Sam. Watch 'Black Knight satellite' UFO filmed hovering in the sky over town before vanishing. Daily Mirror [online]. 2015-8-25 [cit. 2016-04-23]. Dostupné online.

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.