U2B – Střední škola multimediální Buštěhrad

U2B | multimediální střední škola poskytuje střední vzdělání s maturitou v mediálních oborech zaměřených na youtubering a e‑sporty: influencer a profesionální hráč počítačových her. Řadí se mezi nejdražší střední školy v Česku, která nabízí i ekonomickou variantu školného. Škola sídlí na adrese Topolová 1089 v Buštěhradě. Zřizovatelem školy je Zapsaný ústav pro film a média.

U2B | multimediální střední škola
ZkratkaU2B
ZřizovatelZapsaný ústav pro film a média
IČO10848321
IZO691014981
ŘeditelBc. Daniel Černý
AdresaBuštěhrad 1089, 273 43, Buštěhrad
Počet žáků100
Oficiální webhttps://www.u2b.cz/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Studijní obor

Od 1. září 2021 nabízí jeden studijní obor s délkou studia čtyři roky a zakončený maturitní zkouškou:

  • Multimediální tvorba 82-41-M/17

Žáci se v průběhu studia profilují ve vzdělávacích modulech zaměřených na videotvorbu, influencerství, e-sport, grafiku, fotografii, fashion, slovní projev, herní design, žurnalistiku, filmovou tvorbu a dalších.

Způsob výuky

Škola prezentuje model "převrácené třídy". Tato novodobá metoda je založena na odpovědnosti žáka. Studenti se seznamují s obsahem učiva doma a procvičují si ho ve škole.

Žáci v průběhu studia navštěvují prostory partnerů školy, jako jsou například mediální a reklamní agentury, forografické a filmové ateliéry, nahrávací studia, publicistické redakce, herní vývojáře a další odborné subjekty z praxe.

Školné a nadstandardní služby

Střední škola nabízí uchazečům vzdělání ve třech základních kategoriích

  • Běžné školné - 2 950 Kč měsíčně (35 400 Kč za rok)
  • Premium školné - 9 000 Kč měsíčně (108 000 Kč za rok)
  • Exclusive školné - 26 000 Kč měsíčně (312 000 Kč za rok)

Jednotlivé školné se liší v míře a způsobu poskytování jednotlivých služeb. Všechny kategorie poskytují všechny učebnice v elektronické formě a specializované elektronické studijní materiály, přístup do informačního systému školy (ve vyšších školných asistovaný), pravidelné konzultace s rodiči na třídních schůzkách (ve vyšším školném možnost domluvy individuálního termínu, případné akutní telefonické konzultace a v nejvyšším s možností klientem zvolené adrese v rámci Prahy a středních Čech), vybavení školy žákům k dispozici během výuky s možností domluvy výpůjčky pro soukromé projekty na základě zvýhodněného pronájmu - při sjednání pojištění pro případ poškození (u vyššího školného je pronájem zahrnut v ceně), možnost služby školského poradenského zařízení, psychologa a speciálního pedagoga bez návazných poplatků a mimoškolní aktivity (ve vyšším šk. se slevou 50% a v nejvyšším šk. v ceně školného). Školné Exclusive je navíc doplněno o nadstandardní služby jako je štáb pro vlastní filmové projekty, stáž v Hollywoodu, individualizace plateb, navrácení 10% ze všech plateb za studium po úspěšném absolutoriu, možnost bezplatné dopravy školním VIP vozidlem (limuzína) ze stanice metra Zličín a z Kladna a další služby popsané na webových stránkách školy.

Běžné školné je k dispozici žákům s postižením zdarma a zvýhodněné školné dostávají žáci při prospěchovém stipendiu a při vítězství na českých studentských mediálních soutěžích a festivalech.

Partneři

Partnery školy, kteří poskytují odbornou praxi a mediální podporu jsou například časopis Ink, platforma CollBoard, Kulturní revue Lógr, Metodický portál H-edu, Střední filmová škola Košice, agentura JI.N, Warhorse, Mediální agentura CuTo Media, YouTube kanál Do 2 minut, Ateliér Haškovec, Videoherní časopis Score, nahrávací studio Sound-Bar a StudioPodcast, Divadlo Hybernia, reklamní agentura Ex voto, profesionální esportový tým BRUTE, služba Google Play, Asociace českých herních vývojářů, Základní škola VIA BEROUN a internetový magazín Storio.

Kritika

Střední škola se ve veřejném prostoru opakovaně stává terčem kritiky. Primárně kvůli výši školného a doplňkovým službám, způsobu výuky a možnosti uplatnění absolventů v praxi. Kontroverzní ve vztahu k poskytovanému odbornému vzdělání je i způsob prezentace školy, současná nedostatečná přehlednost webových stránek, nesourodost a amatérské technické chyby audiovizuálních propagačních materiálů včetně studentských a absolventských prací - primárnímu zaměření střední školy. Důvodem diskuze veřejnosti je i propagace školy kontroverzními internetovými tvůrci, jako je Adam Kajumi.

Odkazy

Reference

    Související články

    Externí odkazy


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.