Thomas Hughes

Thomas Hughes (1571 – 1623) byl anglický právník a dramatik.[1]

Thomas Hughes
NarozeníCheshire
Úmrtí1623
Povoláníadvokát a dramatik
Alma materQueens' College
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Hughes se narodil v Cheshire a v roce 1571 nastoupil na fakultu Queens' College Cambridgeské univerzity. V roce 1576 graduoval a stal se též členem správní rady své koleje. Následně se stal členem jednoho z Inns of Court, a to konkrétně Gray's Inn.

Díla

Thomas Hughes napsal drama The Misfortunes of Arthur, Uther Pendragon's son reduced into tragical notes, jenž bylo představeno v Greenwich před královnou Alžbětou I. 28. února 1588, jako součást oslav, spolu s dalšími dramaty, mezi nimiž byl například Endymion Johna Lylyho.[2]

Hughes na hře spolupracoval s dalšími členy Gray's Inn: Nicholas Trotte poskytl úvod, Francis Flower epilogy prvního a druhého dějství, William Fulbecke dva monology, zatímco tři další členové Gray's Inn, jedním z nichž byl Francis Bacon, se postarali o masku.

Obsah hry, založen na příběhu incestu a zločinu, si autoři zapůjčili z mytické historie. Výstavba hry a zacházení s tématem je blézké tradici podle Seneky. Například postavou, která hru otevírá, je duch vévody Gorloise, který byl sťat Utherem Pendragonem a volá po pomstě. V Gorloisově projevu se objevují pasáže shodující se s duchem Tantala v Senekově hře Thyestes; tragické události jsou oznámeny poslem a o vývoji situace diváky informuje chór. W. J. Cunliffe demonstroval vliv Seneky na Hughese, přičemž tvrdil, že hra se skládá do značné míry z překladu Seneky s příležitostně přidanými vlastními verši. Ve druhém dodatku jeho obsažné eseje On the Influence of Seneca on Elizabethan Tragedy (1893) je k nalezení seznam shodných pasáží.

Hra The Misfortunes of Arthur byla znovu vytištěna v roce 1833, jako součást knihy Old Plays, Volume XIII. (Editor J. Payne Collier).

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Thomas Hughes na anglické Wikipedii.

  1. Finkelpearl, P. J. "Hughes, Sir Thomas".
  2. Michelsson, Elizabeth. Appropriating King Arthur, The Arthurian Legend in English Drama and Entertainments 1485-1625. Uppsala: Acta Universitatis Upsaliensis, 1999. Print
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.