Signalizace škůdce

Signalizace škůdce „je zjištění škodlivého množství škůdce a oznámení tohoto stavu“.[1] Je to metoda, která určuje nejvhodnější termín zahájení ochrany rostlin. Stav se zjišťuje pozorováním v přírodě, feromonovým lapákem, Mörického miskou či teploměrem. V případě feromonových lapáků se nejčastěji jako vnadidlo používají sexuální feromony motýlů a můr. Z velkého počtu hmyzích druhů, totiž existuje jen malý počet feromonů. Je tudíž možno kombinovat některé feromony pro více hmyzích druhů. Pro určení četnosti výskytu škůdce se pak počítá počet odchycených samečků za den. Na jeden hektar je pak nutno umístit příslušné množství lapáků. V případě Mörického misky je vnadidlem intenzivní žlutá barva.

Odkazy

Reference

  1. STEJSKAL, Václav; VERNER, H. Petr; VIŠNIČKA, Josef. Dezinsekce II: Skladištní škůdci. Praha: České sdružení profesionálních pracovníků DDD, 1993. S. 18.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.