Omega (společnost)

Omega je švýcarská hodinářská firma, která patří mezi nejslavnější hodinářské firmy na světě.

Omega SA
Logo
Základní údaje
Právní formaSoukromá společnost
Datum založení1848
ZakladatelLouis Brandt
SídloBiel, Švýcarsko
Adresa sídlaBiel, Švýcarsko
Souřadnice sídla47°8′36,6″ s. š., 7°15′36,4″ v. d.
Charakteristika firmy
Oblast činnostiStrojírenský
ProduktyHodinky
Mateřská společnostSwatch Group
MajiteléNicolas G.Hayek (*1928-2010)
Identifikátory
Oficiální webwww.omegawatches.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Motto firmy

„Everyone´s choice begins with a dream, because with dreams EVERYTHING IS POSSIBLE“.

Každého volba začíná sny, protože s nimi je možné všechno.

Historie

Omega Speedmaster

Firma Omega byla založena v roce 1848 Louisem Brandtem v dílně La Chaux-de-Fonds, Švýcarsko. Toto město je pokládáno za kolébku švýcarských hodinek. Teprve v roce 1894 je v Bienne vytvořen název Omega podle úspěšného modelu hodinek Omega kalibr 19. V letech 19171918 je Omega dodavatel hodinek Britskému královskému letectvu (RAF). V roce 1932 je čas na olympiádě poprvé měřen Omegami a od té doby je tato tradice zachována. V roce 1965 jsou hodinky Omega vybrány pro NASA jako chronograf pro vesmírné programy. V roce 1969 vstoupil Buzz Aldrin jako druhým člověk v historii na Měsíc a protože Neil Armstrong vystoupil na Měsíc bez hodinek, staly se Aldrinovy hodinky Omega model Speedmaster prvními hodinkami na měsíci. V roce 1989 se Omega Professional staly oficiálním hodinkami sovětských astronautů. Bývalý astronaut NASA s československými kořeny Eugene Cernan, poslední člověk na Měsíci je ambasadorem této značky.

Výrobky

Omega patří mezi známe hodinářské firmy společně s firmami Rolex, Breitling a tvoří nejznámější švýcarské značky hodinek i mezi laiky. Značka Omega je v současnosti součástí Swatch Group, kde zastupuje výrobky vyšší cenové kategorie. Její výrobky jsou označeny Swiss made, protože jejich výroba i montáž je prováděna ve Švýcarsku a je pověstná svojí kvalitou.

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.