Eberhard Feik

Eberhard Feik (23. listopadu 1943, Chemnitz18. října 1994, Oberried, Bádensko-Württembersko) byl německý herec, proslavený rolí Christiana Thannera, parťáka komisaře Schimanského v německém seriálu Místo činu.

Eberhard Feik
Narození23. listopadu 1943
Saská Kamenice
Úmrtí18. října 1994 (ve věku 50 let)
Oberried
Příčina úmrtíinfarkt myokardu
Místo pohřbeníHofsgrund
Povoláníherec
Podpis
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Život

Feik byl synem horníka a poštovní úřednice. Manželství bylo bohatě naplněno: pět dívek a kluk. V mládí později vzpomínal: „Byla jsem z nás šesti holek ta nejmladší.“ O herectví se nijak nezajímal. Fascinovaly ho motory, chtěl řídit vlaky, auta, letadla. Zlom nastal v dospělosti. Během studií anglistiky a germanistiky v Kolíně přešel na herectví. Po studiích hrál v městských divadlech v Kolíně, Krefeldu, Stuttgardu a Frankfurtu.

V roce 1973 přijímá nabídku na angažmá v berlínském divadle Theater am Halleschen Ufer. Feik se stěhoval do Berlína, aby měl více času na natáčení Místa činu. Stává se však i úspěšně obsazovaným hercem dětských filmů (Die Vorstadtkrokodile, Schöne lahme Ferien a Die Distel). Hrál velice dobře na několik hudebních nástrojů. Věnoval se režii a scénografii. Jako úspěšný herec se vracel do oblastních divadel a inscenoval díla Bertolta Brechta, Henrika Ibsena, Williama Shakespearea a Friedricha Schillera. Největší slávu získal rolí Christiana Thannera v seriálu Místo činu. Celkem se zúčastnil natáčení 27 dílů a dvou celovečerních filmů. V roce 1988 utrpěl na place svůj první infarkt. Po vyšetření v nemocnici mu lékaři sdělili, že srdce je zajizvené a infarkt nebyl asi první.

Po zotavení podstupuje operaci trojitého koronárního bypassu. V roce 1993 natáčí svůj poslední film Ein Mann am Zug. O rok později, 18. října 1994 umírá ve Švýcarsku při projížďce na kole na svůj poslední infarkt. Je pohřben na hřbitově v Hofsgrundu.

Eberhard Feik byl ženatý s herečkou Anneli Wagner. Měli dvě dcery.

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.