Pokud chcete z Instagramu dostat maximum, naučte se, jak a proč používat u fotografií tagy. Řiďte se našimi radami a zanedlouho budete tagovat jako profík.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Tagujte jako profík

  1. 1
    Tagujte své Instagramové uživatelské jméno. Tagujte ho klidně u všech svých fotografií, které postnete, např. #uzivatelskejmeno. Díky tomu bude každý uživatel, lačný po vašich fotkách, schopen takové fotky lehce najít, aniž by musel složitě skrolovat a prokousávat se všemi fotkami na vašem profilu.[1]
  2. 2
    Tagem označujte i osoby či předměty na fotkách. U každé své fotky označte klidně všechny osoby, které na fotce jsou, a přidejte i jejich popis. Cílem není tagovat úplně všechno, označujte jen to důležité. Například:
    • "#kočka #opalování #zahrada"
    • "Moje #sestra miluje #čokoládový #dort."
  3. 3
    Tagujte lokalitu. Možná ani netušíte, kolik lidí na Instagramu vyhledává fotky podle místa či lokality. Proto označujte i místa, kde byly fotky pořízeny (nikoliv místo, kde se právě nacházíte). Například:
    • "#dovolená #Thajsko #Asie"
    • "Krásné #zasněžené #hory v #Lake Tahoe"
  4. 4
    Tagujte aplikace, použitou techniku či foťák. Pokud jste při pořízení fotky použili nějaké zvláštní vybavení nebo techniku, informujte o tom ostatní pomocí tagu. Dodá to vašim fotografiím šťávu a lidem, kteří například hledají konkrétní metodou pořízené fotografie, to usnadní hledání.
    • "Fotka pořízená pomocí #Iphone5 #Camera"
    • "Efekty díky #snapseed"
  5. 5
    Přidávejte komentáře o sobě. Chcete přece, aby vás ostatní uživatelé poznali trochu lépe. Tak jim o sobě pod fotkou něco napište.
    • Použijte třeba hashtag #všeomně a za něj napište všechny relevantní informace.
    • Například: "#všeomně Miluju #cestování, #jídlo, #lyžování a #potápění."
  6. 6
    Tagujte i události. Pokud chcete s přáteli sdílet fotky z nějaké konkrétní akce, stačí jen vymyslet originální klíčové slovo a otagovat s ním všechny fotografie.
    • Když například každý účastník narozeninové oslavy označí své fotky tagem #sarah30narozky, bude pro všechny jednodušší takové fotky najít.
  7. 7
    Používejte tagy při organizování soutěží. Někteří uživatelé používají #hashtagy, když chtějí uspořádat nějakou soutěž.
    • Když chcete například uspořádat soutěž o nejlepší fotku na téma Západ slunce, měli byste požádat všechny, kdo se chtějí zúčastnit, aby u své fotky použili tag #ZápadSlunceSoutěž.
    • Organizátorům to usnadní práci při hledání všech fotek a určení vítěze.
  8. 8
    Vyhledávejte nejpopulárnější tagy. Zkuste si třeba najít 100 aktuálně nejvyhledávanějších tagů na Instagramu a použijte některé z těchto tagů u svých fotek (pokud jsou samozřejmě relevantní). Díky tomu si vaše fotky zobrazí spoooousty lidí.
    Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Pochopení tagů

  1. 1
    Pochopte, co tag vlastně znamená. Tag (někdy se používá také výraz hashtag) je symbol, který umožňuje webovým vyhledávačům najít a třídit zprávy, klíčová slova a v případě Instagramu také fotky.
    • Hashtag vytvoříte tak, že před klíčové slovo přidáte znak (#).
    • Pokud k některé ze svých fotek napíšete #štěně, najde vaši fotku, společně s ostatními fotkami, u kterých bylo použito stejné klíčové slovo, každý uživatel Instagramu, ať už je kdekoliv na světě.
  2. 2
    Naučte se jak tagovat fotky. Hashtagy můžete ke svým fotkám na Instagramu přidávat tak, že je zahrnete do názvu konkrétní fotky, nebo do komentáře pod fotkou.
    • Prostě napište znak (#) před jakékoliv klíčové slovo, které se týká vaší fotky. Když budete například sdílet fotku zapadajícího slunce nad oceánem, otagujte ji #západslunce a #oceán.
    • Tagovat můžete klidně i zpětně. Najděte si staré fotky na Instagramu a označte je tagem dole v komentářích.
    • Tagovat fotky jiných uživatelů na Instagramu není povoleno. Okomentovat jejich fotku tagem v komentářích sice můžete, ale Instagram to nebude považovat za hashtag.[1]
  3. 3
    Pochopte, proč lidé fotky tagují. Lidé své fotografie tagují proto, aby je mohli ostatní uživatelé lépe najít. Výhoda tagů spočívá v tom, že odkazuje na fotografie se společnými zájmy, jevy nebo pocity.
    • Zadáním konkrétního tagu jsou uživatelé Instagramu schopni najít fotky, které se jim líbí, a objevovat další uživatele Instagramu, které poté mohou sledovat.
    • Instagram je v podstatě nástroj sociálních médií. Označováním fotek populárními tagy se mohou uživatelé skvěle zviditelnit, a tím zvýšit i počet svých followerů (těch, kdo je sleduje).
  4. 4
    Naučte se hledat fotky pomocí tagů. Fotky můžete hledat tak, že na svém profilu klepnete na "Hledat na Instagramu", poté na "Označení". A pak už stačí jen napsat slovo, které hledáte. Výsledky se objeví hned pod vyhledávacím políčkem.
    • Pokud chcete najít fotky s koláči, napište do vyhledávacího políčka #koláč nebo #koláče. Objeví se všechny fotky, které jsou označeny tagem koláč.
    • Můžete také kliknout na tag pod nějakou fotkou a zobrazí se vám všechny fotky, které byly označeny stejným klíčovým slovem.
  5. 5
    Naučte se tagy používat - nikoliv zneužívat. Své fotky na Instagramu byste měli tagovat vždy. Díky tagování vás uvidí více lidí a pomůže vám to navázat spojení s ostatními uživateli. Systém tagování ale nezneužívejte:
    • Ke každé fotce je možné přidat maximálně 30 tagů. To ale neznamená, že to budete dělat jen proto, že to jde. Příliš mnoho tagů pod vaší fotkou způsobí, že komentáře budou moc dlouhé a nudné a uživatelé je číst nebudou. Snažte se označovat každou svou fotku maximálně 2-3 tagy.
    • Tagy by měly mít s vaší fotkou nějakou souvislost, aby se uživatelům zobrazovaly v rámci relevantního kontextu.[2] Tagy, které s fotkou nemají nic společného, jsou vlastně úplně k ničemu.
    Reklama

Tipy

  • Hashtagy (#) a zavináče (@) nejsou totéž. Hashtagy # použijete pro klíčová slova. Symbol zavináče @ slouží ke komunikaci. Když například napíšete @kočka místo #kočka, znamená to, že chcete napsat zprávu uživateli, který si říká "kočka", nikoliv že chcete hledat slovo "kočka". Opatrně s tím![1]
Reklama

Varování

  • Hashtagy mohou obsahovat číslice, písmena a podtržítka, ale žádné speciální znaky.[3]


Reklama

O tomto wikiHow

Nicole Levine, MFA
Spoluautor od:
Technologická spisovatelka a editorka
Tento článek spoluautor od Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je technologická spisovatelka editorka pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s tvorbou technické dokumentace a vedením týmy podpory v hlavních webhostingových a softwarových společnostech. Nicole je držitelkou MFA v oboru Kreativní psaní na Portland State University a vyučuje kompozici, psaní beletrie a tvorba magazínů v různých institucích. Tento článek byl zobrazen 6 133 krát
Kategorie: Instagram
Reklama