Chtěli byste své oblíbené písničky stahovat zdarma? Existuje spousta způsobů – některé z nich jsou legální a jiné zase ne. Tento článek vám ukáže, jak zdarma stahovat hudbu z internetu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 9:
Stahování z oblíbených stránek

  1. 1
    Navštivte nějaký internetový obchod. Téměř každý z velkých internetových obchodů nyní nabízí některé písničky zdarma. Často jde i o celá alba. Stahování těchto souborů je naprosto legální.
    • Amazon nabízí velký výběr MP3 zdarma, který často aktualizuje.
    • Google Play Music také nabízí výběr písní ke stažení zdarma.
    • 7Digital někdy také nabízí soubory ke stažení zdarma. Klikněte na "Free MP3s & Deals" v horním menu.
    • Jamendo nabízí spoustu muziky zdarma vydané s licencí Creative Commons. To znamená, že si hudbu můžete stáhnout pro osobní použití.
  2. 2
    Kontrolujte si také slevy. Většina velkých obchodů pravidelně nabízí velké slevy, nebo dokonce hudbu zdarma. Kontrolujte si tyto stránky, aby vám slevy neunikly. Nezapomínejte na to hlavně v době svátků.
  3. 3
    Zkontrolujte si iTunes. Kromě webových obchodů vám může pomoci také iTunes. Klikněte na odkaz „free on iTunes“ a projděte si všechny písničky a alba, která si můžete stáhnout zdarma. Výběr se často mění.

Metoda 2
Metoda 2 ze 9:
Hudební komunity

  1. 1
    Navštivte nějakou webovou komunitu. Stále častějším trendem je využívat streamingové služby. Nejpopulárnější z těchto stránek jsou BandCamp a SoundCloud. Na tyto stránky umělci nahrávají svoji hudbu a lidé si ji potom mohou poslechnout nebo stáhnout.
    • Ne všechny písničky na těchto serverech je možné stáhnout zdarma. Nové písničky mají často omezený počet stahování, než je nutné si je zakoupit.
    • PureVolume nabízí také spoustu písniček zdarma. Když si vyberete nějaké album, klikněte na odkaz Free MP3.
    • Noise Trade je hudební server, na který umělci nahrávají svoji hudbu a fanoušci si ji mohou stahovat zdarma. Je to naprosto legální.
    • Last.fm nabízí spoustu muziky od velkého množství umělců.
  2. 2
    Vyhledejte si písničky sami. Můžete hledat podle názvu písničky, podle interpreta nebo si prohledávat žánry a hledat něco, co by vás zajímalo. Na těchto stránkách si často můžete zdarma stáhnout remixy populárních písniček.
    • Stále více umělců nahrává svoji hudbu na podobné stránky.
  3. 3
    Převeďte si hudbu na streamu na stahovatelné soubory. Existuje několik stránek, které vám převedou hudbu z URL adresy streamingových služeb do MP3 formátu a umožní vám stáhnout si písničky do počítače. Dávejte si ale pozor, protože tímto porušujete obchodní podmínky u serveru SoundCloud.

Metoda 3
Metoda 3 ze 9:
Zkuste mixtapové stránky

  1. 1
    Najděte si nějakou stránku s mixtapy. Mixtapy jsou alba, které remixují písničky ostatních umělců a umělců, kteří je nahrávají. Online mixtape servery umožňují legální stahování hudby.
    • Největším takovým serverem je DatPiff, na kterém najdete hlavně undergroundové a hip-hopové interprety a nové DJ.
    • Dalšími oblíbenými stránkami jsou The Mixtape, LiveMixtapes a MonsterMixtapes.
  2. 2
    Přihlaste se. Najděte si na stránce přihlášení (na DatPiff je to v pravém horním rohu hlavní stránky). Klikněte na odkaz „Register“ a vyplňte požadované informace.
    • Tyto stránky si na sebe vydělávaní pomocí reklamy a budou se vám během registrace snažit vnutit různé reklamní služby. Vždy klikněte na možnost „no thanks“ a přeskakujte tyto nabídky (na DatPiff jde o červený text v pravém dolním rohu).
  3. 3
    Prohlédněte si nabídku mixtapů. Čtěte si také hodnocení čtenářů a zkuste si stáhnout něco populárního.
  4. 4
    Stáhněte si mixtape. Až si najdete mixtape, který vás bude zajímat, klikněte na „listen“ nebo „play“. Když se vám bude hudba líbit, klikněte na „download“ a stáhněte si ji do počítače.
    • Některé servery mají omezené množství stažení za den (které můžete zvýšit když zaplatíte), ale často vám nabídnou další písničky, které se do limitu nepočítají. Projděte si je ještě než začnete stahovat, abyste mohli každý den získat co nejvíce písniček.

Metoda 4
Metoda 4 ze 9:
Sledujte umělce

  1. 1
    Najděte si umělce, které máte rádi. Vyhledejte je na Facebooku, Twitteru, Google+ a dalších serverech. Staňte se fanouškem na jejich sociálních sítích a přihlaste se k odběru novinek.
    • Vyhledejte si na webu své oblíbené interprety a najděte si všechny servery, na kterých mají své stránky. Budete mít jistotu, že každého umělce sledujete na všech stránkách.
  2. 2
    Staňte se fanouškem. Mnoho interpretů a kapel má na stránkách možnost sledování všech příspěvků nebo přihlášení k odběru novinek. Lidé, kteří tyto možnosti využívají, často dostávají od umělců dárky v podobě písniček, singlů, demo verzí a live nahrávek zdarma.
  3. 3
    Kontrolujte si novinky. Kapely dávají fanouškům dopředu vědět, kdy mohou očekávat novinky ke stažení. Když budete fanoušky mnoha interpretů, budete si moci každý týden stahovat úplně zdarma spoustu písniček.

Metoda 5
Metoda 5 ze 9:
Stránky s hudbou zdarma

  1. 1
    Navštěvujte stránky, které nabízejí hudbu zdarma. Existuje mnoho takových stránek. Některé z nich dokonce nabízejí ke stažení alba, která ještě nebyla vydána. Kromě obecných stránek existuje také spousta blogů zaměřených na konkrétní žánry.
    • Většina těchto stránek operuje na hranici zákona. Pokud chcete skutečně legální hudbu zdarma, najděte si stránky, které zveřejňují hudbu pod záštitou Creative Commons Act.
  2. 2
    Vyhledejte si písničky. Projděte si seznam písníček na hlavní stránce, nebo zadejte do vyhledávače konkrétní požadavek.
    • Neklikejte na žádné reklamy. Tyto reklamy jsou často zavádějící a mohou vám do počítače stáhnout nebezpečné viry. Rozhodně vám nedají další hudbu zdarma.
  3. 3
    Zkontrolujte si data písničky. Na většině stránek vedle názvu písničky najdete také informace, jako je délka, velikost v Mb a kvalita. Vyberte si verzi, která se vám bude líbit nejvíce.
    • Bitrate je označením kvality souboru. MP3 soubory najdete v kvalitě od 60 do 320Kbps. Čím vyšší číslo, tím vyšší kvalita. CD kvalita je 256 Kbps a rádiová kvalita je 192 Kbps.
    • Nižší kvalita také znamená, že soubor bude mít menší velikost. Menší soubory se hodí pro uživatele, kteří nemají v počítači moc volného místa, ale chtějí si stáhnout co nejvíce písniček.
  4. 4
    Pusťte si ukázku. Pod názvem souboru klikněte na „play“, abyste se ujistili, že si stahujete správný soubor.
  5. 5
    Stáhněte si soubor. Až si budete chtít soubor stáhnout, klikněte na „download“ pod názvem písničky a vyberte „uložit jako“. Vyberte si v počítači místo, kam chcete písničku uložit.
    • Některé stránky vás místo přímého stahování odkážou na jiné stahovací služby.
  6. 6
    Ověřte si, že soubor funguje. Najděte si v počítači svoji písničku a otevřete ji. Zkontrolujte si, že se stáhla celá a že hraje. Až si soubor zkontrolujete, přidejte si ho do svého přehrávače.

Metoda 6
Metoda 6 ze 9:
Konvertování hudby z YouTube

  1. 1
    Najděte si stránku, která převádí videa z YouTube na mp3. Existuje několik stránek, které vám z odkazu na video na YouTube převedou soubor na mp3 v průměrné kvalitě (většinou 128 Kbps).
    • Konvertování videí z YouTube je porušením pravidel užívání stránky. Když si budete stahovat videa moc často, mohli by vám zablokovat přístup na YouTube z vaší IP adresy.
  2. 2
    Najděte si na YouTube písničku, kterou si chcete stáhnout. Zkopírujte si odkaz celého videa z adresního řádku.
  3. 3
    Vložte odkaz videa do pole na konvertovací stránce a klikněte na „convert video“. Celý proces může trvat až několik minut.
  4. 4
    Stáhněte si výsledný soubor. Až bude písnička připravená, objeví se vedle textového pole. Klikněte na „download“ a stáhněte si ji do počítače.
  5. 5
    Zkontrolujte si soubor. Otevřete si v počítači svůj soubor a zkontrolujte si, že hraje. Dnes už většinou není potřeba kontrolovat, ale přesto je lepší mít jistotu.

Metoda 7
Metoda 7 ze 9:
Používání torrentu

  1. 1
    Stáhněte si software pro stahování torrentů. Dnes je nejoblíbenějším způsobem sdílení souborů na internetu používání torrentů. Torrenty jsou soubory, které váš počítač navádí ke stahování fragmentů cílových souborů od ostatních uživatelů.
    • Stáhněte si µTorrent. Tento software spouští soubory torrent a funguje jako správce stahování. µTorrent je malý, rychlý a spolehlivý nástroj pro stahování torrentů. Můžete si ho stáhnout na oficiální stránce: the official website.
    • Vyhledávání torrentů a stahování souborů sice není nelegální, ale běžné autorské zákony se vztahují na veškerý obsah, který je torrenty přenášen. To znamená, že pokud nevlastníte legální kopii písničky, kterou si stahujete, jste považování za piráta.
  2. 2
    Nainstalujte si software. Klikněte na soubor, který jste si stáhli a spusťte instalaci. Torrent se vám pravděpodobně bude snažit nainstalovat i prohlížeče nebo toolbary. Nejlepší je neinstalovat tyto věci a nainstalovat si pouze µTorrent.
    • Najděte si torrent. Existuje spousta stránek, na kterých najdete torrenty. Samotné torrenty jsou totiž nelegální.
    • Až si najdete to, co hledáte, zkontrolujte si recenze ostatních lidí. Stáhněte si soubor, který má nejvíce pozitivních komentářů. Jiné soubory mohou být zavádějící nebo nebezpečné.
  3. 3
    Stáhněte si torrent. Soubor s torrentem je velmi malý, protože obsahuje pouze instrukce pro váš program. Torrent by se měl po stažení automaticky otevřít v µTorrentu, ale pokud se to nestane, můžete ho otevřít manuálně.
  4. 4
    Počkejte, až se vám soubor stáhne. Torrenty se stahují několik minut, ale i několik hodin. Záleží na tom, jak velký soubor je a kolik „seedů“ (lidí, kteří soubor sdílejí) je aktuálně připojeno.
  5. 5
    Po stahování nechejte torrent běžet. Až si hudbu stáhnete, můžete si ji poslechnout v jakémkoli přehrávači. Je dobré nechat stahovaný soubor v torrentu ještě chvíli seedovat, aby si ho od vás ostatní lidé mohli stahovat.
    • Některé servery vyžadují, abyste si udržovali dobrý poměr stažených a nahraných souborů.

Metoda 8
Metoda 8 ze 9:
Najděte si nějaké hudební fórum

  1. 1
    Najděte si komunitu, která sdílí hudbu. Většina větších serverů (například Reddit) má jednu nebo více hudebních komunit. Nejprve je tiše sledujte a učte se je používat.
    • Sdílení hudby přes taková fóra je stejně nelegální, jako sdílení přes torrenty. Tato fóra ale sázejí na to, že jim policie nebo vláda stránky nezabaví, protože pro vstup na ně je potřeba členské přihlášení.
  2. 2
    Všímejte si diskusí, ve kterých se sdílí hudba. Záleží na tom, jakou stránku navštěvujete – někdy těchto diskusí najdete spoustu, někdy jen jednu. Až nějakou uvidíte, vejděte dovnitř.
  3. 3
    Vyberte si album. V diskusi uvidíte příspěvky s hudebními alby a odkazy na stránky jako Mediashare, Zippyshare nebo Mediafire. Tyto odkazy vedou přímo ke stažení daného alba.
    • Zkopírujte odkaz a vložte ho do adresního řádku. Po načtení stránky klikněte na „download“.
  4. 4
    Zkontrolujte si, zda nestahujete viry. Až soubor stáhnete, projeďte ho antivirovým programem. Klikněte na pravé tlačítko u souboru a vyberte tuto možnost.
  5. 5
    Otevřete soubor. Až budete mít soubor stažený a v pořádku, otevřete ho v přehrávači hudby. Nemusíte ho s nikým sdílet jako v případě torrentů.
  6. 6
    Nahrajte na stránku něco vy. Pokud se ve fóru budete cítit dobře, klidně si říkejte o věci, které byste si rádi stáhli. Pokud ale chcete mít úspěch, měli byste nahrávat nějaké soubory i vy.

Metoda 9
Metoda 9 ze 9:
Software pro sdílení souborů

  1. 1
    Stáhněte si hudbu přes síť sdílení. Sdílení souborů znamená vyměňování souborů s ostatními uživateli. Nejlepším a nejspolehlivějším klientem je Soulseek, který také nabízí největší výběr hudby na internetu.
    • Jako u programů pro sdílení souborů byste měli být obezřetní a kontrolovat všechny soubory na viry. Programy jako je Soulseek nemají vlastní antivirus a nechrání své uživatele před nebezpečnými soubory.
    • Sdílení hudby přes takový program je nelegální, pokud nevlastníte originální kopii toho, co si právě stahujete. Když dáte ostatním k dispozici hudbu ke stažení, riskujete další obvinění. Tyto programy jsou bezpečné hlavně proto, že jsou hlídané přímo uživateli, ale stále při jejich použití riskujete.
  2. 2
    Stáhněte si software Soulseek. Nejnovější verzi najdete na http://www.soulseekqt.net/news/node/1. Klikněte na horní odkaz a stáhněte si verzi pro svůj operační systém (Windows, Mac nebo Linux).
  3. 3
    Nainstalujte si software. Klikněte na soubor, který chcete spustit a nainstalujte si ho do počítače.
  4. 4
    Spusťte program Soulseek. Budete si muset vytvořit uživatelské jméno. Vyberte si jakékoli jméno, které chcete.
  5. 5
    Nastavte si sdílení vlastních složek s hudbou. Většina uživatelů vám neumožní stahovat si z jejich knihovny soubory, pokud jim nenabídnete také nějaké vaše soubory. Nemusíte sdílet celou svoji knihovnu, ale je to slušné a mezi uživateli Soulseeku běžné.
    • Klikněte na menu Options.
    • Klikněte na možnost File Sharing Tabs..
    • V horním rohu tohoto okna klikněte na Share Folder.
    • Vyhledejte si složku, kterou chcete sdílet a klikněte „share“. Můžete to udělat s kolika složkami chcete.
  6. 6
    Najděte si písničky a stáhněte si je. Klikněte do vyhledávacího pole a zadejte svůj dotaz. Klikněte na enter. U výsledných souborů si zkontrolujte bitrate (na pravé straně) a formát (mp3, mp4 nebo flac) a když budete spokojeni, dvakrát na soubor klikněte pro stažení.
    • Můžete si seznam seřadit podle rychlosti stahování a stahovat si jen soubory, které budete mít v počítači rychle.
    • Pokud chcete stáhnout celé album najednou, klikněte dvakrát na rozcestník nad seznamem písniček. Tím si stáhnete celou složku. Někteří uživatelé písničky neseřazují podle alb, takže si dejte pozor na to, abyste si omylem nestáhli tisíce písniček najednou.
    • Vyhledávací výsledky se aktualizují tak dlouho, dokud je nezavřete.
    • Každé nové vyhledávání vám otevře novou záložku. Po stahování je můžete zavřít.
  7. 7
    Sledujte své stahování. Klikněte na Transfers a uvidíte dvě další možnosti – Uploads a Downloads. Downloads vám ukážou aktuálně stahované soubory, nebo soubory, které čekají na stahování. V záložce Uploads najdete soubory, které si z vašeho počítače stahují ostatní lidé.
    • Světle modrý text znamená, že soubor stále čeká na stahování. Když je celé album světle modré moc dlouho, zkuste kliknout na Retry Download a zkusit spustit stahování znovu. Většina uživatelů umožňuje určitý počet stahování v danou chvíli. Musíte tedy někdy čekat ve frontě.
    • Tmavě modrý text znamená, že se soubor stahuje. Na pravé straně uvidíte postup stahování a indikátor bitrate. Vyšší číslo znamená rychlejší stahování.
    • Zelený text znamená, že soubor byl úspěšně stažen. Vedle názvu souboru uvidíte ukazatel 100% stažení.
    • Červený text znamená, že se stahování přerušilo nebo bylo zrušeno. Může se to stát z mnoha důvodů. Počkejte, až se stáhnou ostatní písničky a potom zkuste červeně označené soubory stáhnout ještě jednou.
  8. 8
    Přidejte si soubory do své knihovny. Soulseek automaticky ukládá stažené soubory do složky „Soulseek downloads“ a podsložky „complete“. Až najdete soubory, které chcete, přetáhněte je do požadované složky v počítači.

Tipy

  • Podcasty často nabízejí hudbu ke stažení, ale budete se muset smířit s tím, že se do hudby často mluví. AOL má podcast s názvem MP3 of the Day, ve kterém najdete každý den jednu písničku zdarma.
  • Můžete si místo stahování písniček poslouchat hudbu z internetu. To vám umožní poslouchat hudbu přes web, aniž byste si museli cokoli ukládat na hard disk. Groovesgark, Pandora a Last.FM jsou nejoblíbenějšími stránkami pro audio streaming. Pokud vám nevadí video, můžete využít i YouTube.

Varování

  • Stažení písničky zdarma je téměř vždy považováno za pirátství. Není sice moc pravděpodobné, že byste se kvůli tomu dostali do problémů se zákonem, ale nezapomínejte na to, že riskujete. Pokuty za pirátské stahování jsou velmi vysoké.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 32 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 22 016 krát
Kategorie: Stahování hudby