Perfektně nalakované nehty mohou vyjadřovat vaší náladu, dolaďovat váš outfit a odrážet vaší osobnost – obzvlášť teď, když existuje tolik úžasných barev na výběr. Například můžete použít klasickou červenou, veselou žlutou, tvůrčí zelenou nebo tajemnou fialovou. Je snadné zapomenout na fakt, že nalakovat si své nehty (bez nadělání nepořádku okolo) může být obtížné. Pokračujte ve čtení a objevte nejlepší způsob, jak doma dosáhnout nádherně nalakovaných nehtů, a nebudete muset už nikdy jít na profesionální manikúru!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Začínáme

  1. 1
    Vyberte si barvu laku na nehty podle vaší chuti. .
    • Vyberte si barvu, která odráží vaší náladu nebo ladí s oblečením, které máte ten den na sobě. Pamatujte, že tmavší barvy jako fialová, černá nebo tmavě červená způsobí, že vaše nehty budou vypadat menší, takže tyto barvy si vybírejte jen tehdy, pokud máte dlouhé nehty. Také byste si měli vybrat lak, který není příliš starý – straší laky na nehty mohou zhoustnout a být lepkavé a je těžší s nimi pracovat.
    • Vyberte si lak, který není příliš starý – staré laky na nehty se táhnou a hrudkovatí a nalakovat si s nimi nehty je obtížné.
    • Pokud opravdu chcete starý hustý lak zachránit, zkuste přidat do lahvičky pár kapek odlakovače s acetonem, zašroubujte a protřepte. Je také možné koupit speciální ředidlo na laky na nehty od jedné z nejznámějších značek. [1]
  2. 2
    Vyberte si vhodné místo na lakování. Při výběru místa pro lakování vašich nehtů hledejte čistý stabilní povrch v dobře osvětlené místnosti. Studijní nebo kuchyňský stůl jsou dobrou možností, jen si dejte pod ruku papírovou utěrku, abyste stůl neumazali. Místnost by měla být také dobře větraná, protože výpary z laku na nehty a odlakovače nejsou dobré pro vaše zdraví.
  3. 3
    Připravte si potřebné pomůcky. Připravte si chomáčky vaty nebo vatové tamponky, pár vatových tyčinek, odlakovač, nůžky na nehty, pilníček, dřívko na kůžičku a lahvičku průhledného laku. Pokud budete mít všechny tyto věci po ruce, urychlí to celý proces a sníží se šance, že si nehet rozmažete.
  4. 4
    Odlakujte si starý lak. Namočte chomáček vaty nebo tamponek v odlakovači a na deset vteřin přitiskněte k nehtu. Potom otřete vatičkou nehet a odstraňte lak. Použijte vatovou tyčinku namočenou v odlakovači, abyste se zbavili laku uvízlého v rozích.
    • I když nemáte nehty nalakované, měli byste je stejně před lakováním otřít odlakovačem, abyste je zbavili přirozené mastnoty. Umožní to laku hladce přilnout k nehtu a barva vydrží déle.
  5. 5
    Ostříhejte a/nebo opilujte své nehty. Pokud jsou nehty moc dlouhé nebo mají nerovné hrany, použijte nůžtičky k jejich přistřižení. Cílem je, aby všechny vaše nehty měly přibližně stejnou délku. Potom použijte pilníček (skleněné fungují opravdu skvěle) k uhlazení a vytvarování nehtů. Můžete nehty upravit do kulata nebo do hranata, záleží na vašich osobních prioritách.
    • Pilujte si nehty od vnějších okrajů nehtu do jeho středu, každou stranu zvlášť. Všechny pohyby by měly jít ve stejném směru – nikdy byste neměli používat pohyby sem tam, můžete tak nehty oslabit a budou se snáze lámat.
  6. 6
    Zatlačte kůžičku v okolí nehtů. Kůžičky jsou ty malé kousíčky kůže na spodní části nehtu. Pokud je před lakováním nezatlačíte, může díky nim nalakování vašich nehtů vypadat nepořádně. Snazší je kůžičku zatlačovat, když je zjemněná, takže zkuste nejprve na minutku nebo dvě namočit vaše nehty v misce s teplou vodou. Pečlivě si nehty usušte a použijte dřívko k zatlačení kůže zpátky do rohu nehtu.
  7. 7
    Promněte lahvičku laku mezi dlaněmi na 25-30 vteřin, aby se zahřál. Pomáhá to promísit obsah lahvičky a zamíchá se barva, která se usadila na dně. Neprotřepávejte – když budete lahvičkou místo třepání točit, předejdete vzniku bublinek v laku a udržíte vaše nehty hladké.
    Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Nanášení barvy

  1. 1
    Naneste základní vrstvu bezbarvého laku na nehty. Nanesení základní vrstvy bezbarvého laku je nejlepší, co můžete při lakování nehtů udělat. Základní vrstva poskytne vámi vybranému barevnému laku hebký povrch, ke kterému může přilnout, pomůže barvě vydržet déle a ochrání vaše nehty od skvrn. Základní vrstvu nechte úplně uschnout, než budete pokračovat.
    • Při nanášení základní vrstvy není třeba opatrnost – je v pořádku, když se trochu bezbarvého laku dostane na vaší kůži, protože není barevný, nikdo ho neodhalí!
    • Existují dva různé typy speciálních základních vrstev laků – jeden vyplňuje mezery, čímž uhlazuje nehty a poskytuje rovný matný povrch pro lak, druhý je posilující, který chrání nehty a pomáhá jim růst delší a silnější. Pokud chcete, můžete nanést jednu vrstvu každého z nich!
  2. 2
    Dejte ruku pevně na stůl. Nenechte ji jen položenou (může se klepat nebo pohnout), ale aktivně ji tlačte na povrch stolu a roztáhněte prsty od sebe. Začněte s ukazováčkem a postupujte přes všechny prsty až k malíčku. Potom ruku zvedněte a položte váš palec na hranu stolu, abyste si mohli nalakovat nehet na palci.
    • Nezáleží na tom, jestli si nehty dříve lakujete svojí dominantnější rukou nebo tou druhou, udělejte to tak, jak je vám to nejpohodlnější. Vaše horší ruka se bude vždy trochu víc klepat než ta lepší – ale s trochou praxe se to zlepší.
  3. 3
    Otevřete lahvičku barevného laku a odstraňte jeho přebytky ze štětečku. Jedním z klíčů k perfektně nalakovaným nehtům je právě správné množství laku na štětečku. Abyste ho získali, otřete štěteček o vnitřní okraj lahvičky a odstraňte přebytečný lak – vědět přesně kolik laku má být na štětečku je dovednost, která získáte časem!
    • Také se podívejte jaký tvar má štěteček. Většina štětců u laků na nehty bývá zaoblená, ale čím dál více značek představuje štětce ploššího tvaru, které přináší snazší aplikaci a méně nepořádku okolo.
  4. 4
    Kápněte lak na spodní část nehtu. Přiložte štěteček ke spodní části vašeho nehtu, těsně nad kůžičku, přesně doprostřed. Nechte kapku laku (dostatečnou k zakrytí celého nehtu) spadnout na toto místo a udělat malou loužičku.
    • Toto je technika používaná profesionálními manikérkami, takže může být třeba trošku nácviku. Aplikace laku je ale tímto způsobem nejsnazší a nejčistší.
  5. 5
    Použijte pravidlo tří tahů. Manikérky a experti na krásu se shodují, že metoda tří tahů je nejsnazší a nejčistší způsob, jak si nehty nalakovat. Ponořte štěteček do kapky laku na spodní části vašeho nehtu a protáhněte lak nahoru rovně, skrz střed nehtu, až k jeho špičce. Vraťte štěteček do barvy a posuňte podél křivky spodní části nehtu doleva a namalujete druhý proužek opět až ke špice nehtu. Ze zbývajícího množství laku namalujte třetí proužek na pravé straně nehtu.
    • Měli byste mít dostatek laku na pokrytí celého nehtu tenkou vrstvou barvy, aniž byste museli znovu namáčet štěteček. Pokud bude vrstva laku příliš tlustá, bude trvat mnohem déle, než vaše nehty uschnou a také si je tím spíš rozmažete.
    • Když budete lakovat vnější pruhy, nezajíždějte s lakem až ke stranám nehtů – zanechte úzkou mezírku mezi lakem a prsty. Mezera bude jen stěží zaznamenatelná a vyhnete se zapatlání celých prstů od laku.
  6. 6
    Nechte první vrstvu laku uschnout, než budete nanášet druhou. Téměř všechny laky na nehty potřebují alespoň dvě vrstvy, některé dokonce tři. Je mnohem lepší nanést několik tenkých vrstev než jednu silnou – výsledek bude mnohem čistší a méně náchylný na rozmazání. Mezi aplikací jednotlivých vrstev musíte nechat lak úplně zaschnout – to může trvat pět až deset minut podle značky laku.
    • Naneste druhou vrstvu laku úplně stejným způsobem jako první. Snažte se být stejně opatrní – nebuďte netrpěliví a nesnažte se to rychle dodělat, nebo si zkazíte dosavadní dobrou práci. Nechte druhou vrstvu laku úplně zaschnout a pak se rozmyslete, jestli je potřeba nanést i třetí.
    • Jak můžete vidět, lakování vašich nehtů zabere dost času a k odvedení opravdu dobré práce budete potřebovat vyhradit alespoň 30 minut až hodinu. Z tohoto důvodu je dobré připravit si svačinu/jít na toaletu/zapnout si televizi předtím, než si začnete nehty lakovat, takže se nebudete nudit, až budete čekat na uschnutí.
  7. 7
    Naneste průhlednou krycí vrstvu. Až vaše druhá (nebo třetí) vrstva laku zaschne, můžete nanést závěrečnou vrchní vrstvu bezbarvého laku. Pomáhá chránit barvu před oděrkami a dodává více lesku. Naneste vrchní vrstvu přes barevný lak až ke špičkám, potom naneste trochu i podél špiček a na spodní stranu. Zabrání to olupování barvy ze špiček a zároveň dodá sílu a oporu dlouhým nehtům.
  8. 8
    Očistěte nepořádek okolo. Když jsou vaše nehty nalakované a úplně suché, můžete očistit všechny drobné nehody, ke kterým během lakování došlo. Jednoduše namočte vatovou tyčinku (pokud možno se špičatým koncem) do odlakovače a použijte jí k otření okolí vašich nehtů a odstranění nechtěného laku.
    • Dělejte to pomalu a opatrně – pokud to budete dělat moc rychle, tyčinka může sklouznout a skončíte s odlakovaným pruhem přes vaše jinak perfektně nalakované nehty.
    • Snažte se použít na každý nehet čistou vatovou tyčinku– jinak by přebytečný lak na jejím konci mohl nadělat ještě více nepořádku.
    Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Ozdobte si nehty

  1. 1
    Použijte nálepky na nehty. Nálepky na nehty je velice jednoduché použít. Jsou dostupné v nekonečné řadě tvarů, barev a vzorů. Vše co je třeba udělat je opatrně odejmout zadní stranu (v některých případech nanést trochu lepidla na nehty) a přitisknout nálepku pevně na nehet na 10-20 sekund. Třpytivé nálepky, jako ty na obrázku výše, jsou velmi populární a dají se sehnat ve většině drogérií.
    • Pro použití nálepek může být užitečná pinzeta. Zabrání abyste nálepku upustili nebo aby se přilepila na vaše prsty.
    • Samolepky byste měli lepit na nehty až tehdy, když je váš lak na nehty úplně suchý.
  2. 2
    Posypte nehty třpytkami. Dalším populárním efektem, který si můžete vyrobit doma, jsou třpytivé nehty s použitím flitrů nebo hrubého bílého cukru. Dokud je vrchní vrstva vašich nehtů ještě vlhká, nasypte flitry nebo cukr na vaše nehty. Jak vrchní vrstva usychá, malé krystalky přilnou na vaše nehty a vytvoří opravdu skvělý efekt.
  3. 3
    Vyzkoušejte nail art. Nail art zahrnuje celou škálu tvarů a technik. Většina z nich vyžaduje pevné ruce a spoustu cviku! S nail artem můžete vytvořit puntíky, kytičky, berušky a mašličky jen za použití různých barev laků a párátka. Nebo můžete být víc tvořiví a vytvořit poutavý vzhled vašich nehtů použitím kyseliny, nebo akvarelových barev.
  4. 4
    Zkuste barevné pruhy. Použijte dva, tři nebo více laků kontrastujících barev a vytvořte skvělé geometrické tvary na všech nehtech. Můžete použít úzký štětec na malování místo toho, který je součástí laku, abyste vytvořili efektivní a čisté barevné tvary.
  5. 5
    Udělejte si francouzskou manikúru. Francouzská manikúra je tvořena přirozeně zabarveným růžovým nebo broskvovým lakem, završeným jasně bílou špičkou. Tento vzhled je extrémně elegantní a můžete ho s trochou cviku dosáhnout i doma.
    • Proti předpokladu většiny lidí, se bílá špička maluje první. Používá se k tomu speciální bílý lak, který je součástí většiny setů pro domácí manikúru. Tyto sety většinou obsahují i lepící proužky, které si můžete nalepit na nehet, abyste dosáhli perfektně rovné linky podél špiček. Jinak budete potřebovat velice pevnou ruku!
    • Když budete mít špičky hotové a úplně suché, můžete přes ně nanést přirozeně zbarvený lak a vše završit bezbarvou horní vrstvou.
  6. 6
    Vyzkoušejte další nápady. Když ovládáte základy lakování nehtů, další možnosti jsou nekonečné! Můžete si na nehty nakreslit vesmír, získat báječný kočičí vzhled s leopardím vzorem nebo být chvíli umělci a vyjádřit sami sebe stříkanci barvy. Pokud si dokážete něco představit, můžete to i zrealizovat – v malování nehtů jsou možnosti skutečně nekonečné.
    Reklama

Tipy

  • Jako nástroj na tvorbu puntíků můžete použít i vlásenku. Vytvoříte moderní a zábavné vzory ve vašem vlastním stylu!
  • Začínejte od malíčku. Snížíte pravděpodobnost náhodného rozmazání mokrého laku při malování vedlejších nehtů.
  • Okolí nehtu si před lakováním namažte vazelínou. Díky vazelíně snadno očistíte případný lak z kůže.
  • Ze stran nehtů si nalepte lepicí pásku, zabrání to laku dostat se na kůžičku a okolí nehtů.
  • Pokud se vám nehet pořád láme a lak na nehty nevypadá hezky, kupte si posilovač nehtů (můžete ho najít v sekci s make-upem v drogérii, obchodním domě nebo lékárně) a nanesete ho na nehty ještě před použitím laku. Zpevní je to a nalakované budou vypadat dlouhé a hezké.
  • Pokud můžete, najděte někoho, kdo vás nechá na sobě lakování nehtů cvičit, dokud se neodvážíte vyzkoušet to na sobě.
  • Procvičujte techniky lakování nehtů. Zdokonalíte se.
  • Lepicí páska vám pomůže i při vytváření francouzské manikůry.
  • Neaplikujte na nehet mnoho vrstev. Pokud jich dáte méně, vynikne průhlednost laku a nehet bude vypadat lépe.
  • Lak neaplikujte až těsně ke kůžičce, ale nechte asi 1 milimetr odstup.
Reklama

Varování

  • Pokud zapomenete na použití základní vrstvy pod lak a nehty se zbarví, jeden ze způsobů jak zažloutnutí odstranit je namočit váš (nenalakovaný) nehet do čerstvé citronové šťávy. Ujistěte se, že nemáte žádné záděry, nebo to bude štípat!
  • Vždy těsně zašroubujte víčko na vašem laku, aby nevysychal.
  • Lak na nehty a jiné chemikálie vždy držte mimo dosah malých dětí.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

  • Průhledný lak na nehty (základní a vrchní vrstva)
  • Barevný lak na nehty
  • Odlakovač
  • Chomáček vaty
  • Vatové tyčinky
  • Hladký povrch, na kterém si budete nehty lakovat
  • Lepicí pásku
  • Pilník na nehty
  • Dřívko na kůžičku
  • Papírový ubrousek

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 207 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 16 923 krát
Reklama