Pihy se mohou objevit přirozeně nebo vyvinout jako výsledek vystavení se slunci. Nejsou škodlivé pro pleť, ale někteří lidé preferují jejich zesvětlení nebo odstranění, kvůli více sjednocené pleti. Naučte se jak používat přírodní zesvětlující metody, pihy odstraňující přípravky a taktiky prevence, kterými se zbavíte pih.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Přírodní zesvětlující metody

  1. 1
    Vyzkoušejte mléčnou masku. Další přírodní metodou na zesvětlování pih je nanést na obličej masku na bázi mléka a nechat ji vsáknout do pleti. Kyselina mléčná v mléku olupuje horní vrstvu kůže, což dělá vzhled pih světlejší. Tato metod je lepší na přirozené pihy, než na ty sluncem vyvolané.
    • Rozetřete 1/4 hrnku zakysané smetany na místa nejvíce postižená pihami. Nechte zakysanou smetanu vsakovat do pleti po dobu 10 minut, potom jí opláchněte studenou vodou a osušte.
    • Použijte oplach z plnotučného mléka. Jednoduše nalijte trochu plnotučného mléka do mísy a natřete ho na váš obličej. Nechte působit 10 minut, potom si obličej opláchněte studenou vodou a osušte.
  2. 2
    Udělejte si ovocný peeling. Když smícháte ovoce a necháte ho schnout na vaší pleti, je to přirozené cesta jako oloupat svrchní vrstvu pleti a zesvětlit vzhled vašich pih. Lepkavé ovoce se spojí s kůží a pomůže jí jemně se odloupnout.
    • Rozmačkejte v míse jahody a kiwi. Rozetřete směs na váš obličej a soustřeďte se na oblasti, kde máte nejvíce pih. Nechte směs úplně zaschnout, což může trvat zhruba 20 minut. Oloupejte ovoce a opláchněte pleť studenou vodou.
    • Vyzkoušejte okurky nebo meruňky jako náhražku jahod nebo kiwi.
  3. 3
    Použijte citronovou šťávu. Citronová šťáva je přirozené bělící činidlo, které se může používat, aby pihy vypadaly světlejší a zmizely. Lépe funguje na přirozené pihy než na ty, způsobené vystavením slunci, protože ty mají tendenci být tmavší a mají méně jednotný vzhled.
    • Kupte si pár čerstvý citronů a vymačkejte šťávu do misky. Můžete také použít již vymačkanou citronovou šťávu.
    • Namočte vatovou kuličku v citronové šťávě a naneste ji na pihovaté místo na vašem obličeji. Nechte citronovou šťávu 10 minut vsakovat do pleti, potom ho opláchněte studenou vodou.
    • Používejte citronovou šťávu každý den, abyste postupem času vaše pihy zesvětlali.
    Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Přípravky k odstranění pih

  1. 1
    Použijte zesvětlující krém. Drogérie a obchody s kosmetikou mají pleť zesvětlující krémy se škálou různých přísad, které jsou vyvinuty pro odstraňování pihy a dalších tmavých skvrn. Pleť zesvětlující krémy mohou být účinné pro oboje, přírodní pihy i pihy spojené se sluncem. Pro nejlepší účinky je používejte denně.
    • Podívejte se po krému s lékořicovým extraktem. Ukázalo se, že má pleť zesvětlující vlastnosti.
    • Aloe je další populární přísada zesvětlujících krémů. Může pomoci zesvětlit a zvlhčit pokožku, aniž by způsobilo poškození.
    • Mnoho krémů obsahuje chemické látky, jako je hydrochinon a oxybenzon. Tyto přísady mohou pomoci zesvětlit pleť, ale také mohou být škodlivé. Přečtěte si jejich vedlejší účinky a vyzkoušejte produkt na méně citlivém místě před tím, než se rozhodnete krém s těmito přísadami použít.
  2. 2
    Vyzkoušejte mikrodermabrazi. Tato technika využívá proud drobných částiček k odstranění vnější vrstvy pleti a zesvětluje přírodní pihy nebo ty způsobené mírným poškozením sluncem. Mikrodermabraze se obvykle provádí během několika sezení.
  3. 3
    Podstupte chemický peeling. Oloupání vrchní vrstvy pleti je účinná cesta k snížení výskytu pih a může dokonce vést k odstranění těch světlejších. Chemický peeling se obvykle používá na obličej, ale může být použit také na paže a ruce.
    • K dispozici jsou tři různě silné chemické peelingy: povrchový peeling, který využívá alfa nebo beta hydroxykyseliny k odstranění vrchní vrstvy kůže; střední peeling, který využívá kyselinu trichlorovou, která pronikne hlouběji do pokožky a odstraní více vrstev; a hloubkový peeling, který využívá vysokou koncentraci kyseliny trichlorové nebo fenolu k odstranění ještě více vrstev pleti.
    • Po podstoupení chemického peelingu bude vaší pleti trvat 2 - 3 dny než se po proceduře zhojí. Nedoporučuje se podstupovat chemický peeling příliš často, protože je pro tělo náročný.
  4. 4
    Podstupte laserové ošetření. Laser se může používat ke spálení cévek hned pod pihami, čímž se zeslabuje jejich výskyt nebo se úplně odstraní. Nejsou známy žádné dlouhodobé škodlivé účinky tohoto procesu, ale může způsobit dočasné pohmoždění, zarudnutí a otoky.
    • Ošetření laserem běžně probíhá zhruba ve třech 10-15 minutových sezeních.
    • Pokožka se předtím ošetří chladícím sprejem, aby bylo jisté, že teplo z laseru nezpůsobí pacientovi bolest.
    Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Změny životního stylu

  1. 1
    Chraňte se před sluncem. Někteří lidé se s pihami narodí, ale mnoho ostatních si je vypěstuje časem jako výsledek vystavování se slunci. Během zimy mohou zmizet, ale každé léto se vrátí tmavší, pokud nepřijmete opatření k udržení vaší pleti z dosahu slunečních paprsků.
    • Používejte hodně opalovacího krému. Ujistěte se, že pokryjete krémem celý obličej každých pár hodin, co jste venku na slunci, a ještě častěji pokud chodíte plavat. Použijte silný opalovací krém i na zbytek vašeho těla, protože pihy se mohou vytvořit kdekoliv.
    • Noste klobouk a další ochranné oblečení. Opalovací krém může udělat jen málo k ochraně vaší pleti před sluncem. Mít vrstvu oblečení na pokožce je mnohem účinnější způsob jak přecházet tvorbě pih. Noste během léta lehká vzdušná trika s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty, abyste chránili pleť před sluncem.
  2. 2
    Berte vitamin C. Tato živina pomáhá zesvětlovat pihy, takže se ujistěte, že ho ve svém denním jídelníčku dostáváte hodně. Citrusové plody, kiwi, špenát a další listová zelenina jsou skvělým zdrojem vitaminu C.
    • Nastartujte svůj den dávkou vitaminu C v ovocném a zeleninovém smoothie. Přidejte kiwi, nektarinku a hrnek syrového špenátu do mixéru. Udělejte z toho pyré mandlovým mlékem nebo jiným zdravým základem.
    • Potravinové doplňky s vitaminem C jsou další možnost, kterou můžete zvolit, abyste se ujistili, že dostáváte dost. Berte čistý vitamin C nebo multivitamin, který ho obsahuje.
    Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Řešení pomocí make-upu

  1. 1
    Použijte tónovaný hydratační krém s obsahem opalovacího krému. Existuje mnoho tónovaných hydratačních krémů, které vaše pihy lehce zakryjí. Mnoho z nich obsahuje také opalovací krémy s filtrem SPF 15 až 30. Kupte si SPF 30, pokud ho seženete. To pomůže zajistit částečné zakrytí vašich pih a ochrání vaši pokožku také před sluncem.
  2. 2
    Zkuste přirozený minerální základ. Minerální základ pomáhá zakrýt pihy a smísit je s vaším přirozeným tónem pleti. Poraďte se s konzultantem, abyste se rozhodli, která barva základu je pro vaší konkrétní pleť nejlepší.
    • Vyberte si základ mezi vaší světlejší barvou a barvou vašich pih.
    • Nanášejte minerální základ pomocí kabuki štětce, abyste získal přirozený, bezvadný vzhled, kterým je minerální make-up známý.
  3. 3
    Použijte krémovou bázi. Tento typ báze je skvělý pro lidi se suchou pletí. Vyberte si barvu o něco světlejší než je barva vašich pih. Naneste bázi vatovou kuličkou nebo aplikátorem na make-up a ujistěte se, že ho dobře rozetřete.
    • Nanesení malého množství pudru před bázi jí pomůže usadit se a zůstat na místě celý den.
    • Vyvarujte se tendenci nanést více než jednu vrstvu báze. Můžete skončit věnováním extra pozornosti oblastem, které chcete zakrýt.
    Reklama

Tipy

  • Nezapomínejte konzumovat hodně vitaminu C. Mnoho ovoce, obzvláště citronové plody, obsahuje vitamin C.
  • Používejte hodně opalovacího krému ... Nechte ještě více pih, než už máte.
  • Většině lidí pihy v zimě úplně zmizí a v létě se znovu objeví. To proto, že jakmile přijdete do kontaktu se slunce a/nebo se spálíte, vaše pihy se pravděpodobně vrátí. Nejlepší radou je zůstat mimo slunce (noste klobouk!) a vaše pihy se schovají sami.
  • Nezapomínejte, mnoho lidí si myslí, že pihy jsou přednosti, nikoliv vady.
  • Nechoďte ven přes poledne, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 67 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 547 krát
Reklama