The Wolf Cub's Handbook

The Wolf Cub's Handbook je příručka od Roberta Baden-Powella pro vlčata a jejich vedoucí. Kniha je založena na tématu džungle, popsané v dětské knize, Kniha džunglí, od přítele Baden-Powella Rudyarda Kiplinga.

The Wolf Cub's Handbook
AutorRobert Baden-Powell
IlustrátorRobert Baden-Powell
ZeměSpojené království
Jazykangličtina
Žánrdětská literatura
VydavatelArthur C Pearson
Datum vydání1916
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Původ

V roce 1913 se skautské hnutí Roberta Baden-Powell rozrostlo nade vše očekávání, ale ve Velké Británii rostl tlak na vznik nějakého systému pro chlapce, kteří byli příliš mladí, aby se připojili ke skautům od 11 let. Baden-Powell (BP) požádal svého zástupce, Percy Everetta, aby připravila plán pro "Junior scouts". Tento koncept byl publikován v časopise Headquarters Gazette v roce 1914. BP nebyl s výsledky zcela spokojen a při zachování prvků Everettova systému, se rozhodl věnovat se tématu osobně. BP dal projektu téma, založené na knize Rudyarda Kiplinga Kniha džunglí, která byla vydána před deseti lety a byla u dětí oblíbená.[1]

B-P se rozhodl uvést novou sekci příručkou, podobného stylu jako Scouting for Boys, která tak úspěšně zahájila skautské hnutí. Napsal novou příručku s kapitolami nazvanými „bites“ (sousto), protože „tato kniha je jídlem nabízeným starým vlkem mladým štěňatům“. Ta zahrnovala Wikt:précis příběhu Mauglí z Knihy džunglí a obřady a hry založené na nich. Proložené instruktážními pasážemi o zdraví, fitness, kempování, pozorování, uzlování, semaforu, první pomoci, pletení a „být užitečný doma“.[2] První vydání neobsahovalo údaje o zkouškách a odznaky, které vlčata měla splnit, neboť ještě nebyly dokončeny. Na konci roku 1916, se Baden-Powell setkal s Verou Barclay, mladou skautkou z Hertfordshire, která napsala do Headquarters Gazette o ženském vedení v skautském hnutí v době války. Přijala nabídku Baden-Powella na post národní sekretářky vlčat a úzce spolupracovala na podrobnostech o programu vlčat, které byly vymyšleny a jsou zahrnuty v druhém vydání[3]

Baden-Powell a Kipling

Ilustrace od Baden-Powella v The Wolf Cub's Handbook' (1916), která ukazuje jak vlče v podřepu napodobuje vlka při velkém vytí, což je obřad založený na knize džunglí.

Baden-Powell dne 28. července 1916 poslal Kiplingovi první rukopis nové knihy, a žádal o svolení k použití materiálu z Knihy džunglí, poté, co byla práce zaslána vydavateli. Kipling rukopis vrátil s dohodu bez jakýchkoli revizí.[4] Kipling a Baden-Powell se poprvé setkali v Indii v roce 1880 a od té doby zůstali přáteli. Kipling nakonec získal čestný titul Komisař vlčat'[5]

Přijetí

Jak bylo zamýšleno The Wolf Cub's Handbook se s nadšením šířilo ve Velké Británii a do britského impéria. Kniha byla přeložena do několika jazyků. Skauti Ameriky získali práva na knihu ve Spojených státech a publikovali své vlastní vydání v roce 1918, ačkoli Vlčata nebyla oficiálně přijata až do roku 1930 v rámci modifikace systému.[6] Baden-Powellova kniha zůstala oficiální příručkou pro vlčata ve Spojeném království až do roku 1966, kdy The Chief Scouts' Advance Party Report doporučil klást menší důraz na téma Knihy džunglí.[7]

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Wolf Cub's Handbook na anglické Wikipedii.

  1. WALKER, Colin. Scouting Milestones: Scouting for younger boys - The Wolf Cubs [online]. C R Walker [cit. 2015-01-09]. Dostupné online. (anglicky)
  2. The Wolf Cub's Handbook, Lord Baden-Powell of Gilwell, Arthur C. Pearson, 1916 (pp.2-5)
  3. WALKER, Colin. The Story of Vera Barclay [online]. [cit. 2013-11-03]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-11-06. (anglicky) (pp. 2-4)
  4. Baden-Powell, Tim Jeal, Century Hutchinson Ltd 1989 ISBN 0-09-170670-X (p.500)
  5. Scouting Milestones: Rudyard Kipling and Baden-Powell [online]. [cit. 2016-11-22]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-09-13. (anglicky)
  6. Scouting, Boy Scouts of America, March / April 1998 (p.13)
  7. The Advance Party Report, The Boy Scouts' Association 1966 (p.18)

Související články

 

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.