Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 1996
Střelecké soutěže na Olympijských hrách v Atlantě 1996 se konaly od 20. srpna do 24. srpna. ve střeleckém komplexu Wolf Creek poblíž Atlanty ve Spojených státech.
Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 1996 | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní federace sportovní střelby Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Wolf Creek | |||||||||||||||||||||||||||
Datum | 20. srpna - 24. srpna 1996 | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 15 (10 muži, 5 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||
Startující | 419 z 100 zemí (294 muži, 125 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
50 metrů libovolná malorážka - polohový závod | Jean-Pierre Amat Francie (FRA) |
Sergey Belyayev Kazachstán (KAZ) |
Wolfram Waibel Rakousko (AUT) |
50 m malorážka vleže | Christian Klees Německo (GER) |
Sergey Belyayev Kazachstán (KAZ) |
Jozef Gönci Slovensko (SVK) |
10 m vzduchová puška | Artem Khadjibekov Rusko (RUS) |
Wolfram Waibel Rakousko (AUT) |
Jean-Pierre Amat Francie (FRA) |
50 m pistole | Boris Kokorev Rusko (RUS) |
Igor Basinski Bělorusko (BLR) |
Roberto Di Donna Itálie (ITA) |
25 m rychlopalná pistole | Ralf Schumann Německo (GER) |
Emil Milev Bulharsko (BUL) |
Vladimir Vokhmyanin Kazachstán (KAZ) |
10 m vzduchová pistole | Roberto Di Donna Itálie (ITA) |
Wang Yifu Čína (CHN) |
Tanju Kirjakov Bulharsko (BUL) |
Trap | Michael Diamond Austrálie (AUS) |
Josh Lakatos Spojené státy americké (USA) |
Lance Bade Spojené státy americké (USA) |
Double trap | Russell Mark Austrálie (AUS) |
Albano Pera Itálie (ITA) |
Zhang Bing Čína (CHN) |
Skeet | Ennio Falco Itálie (ITA) |
Mirosław Rzepkowski Polsko (POL) |
Andrea Benelli Itálie (ITA) |
10 metrů průběžný cíl | Yang Ling Čína (CHN) |
Xiao Jun Čína (CHN) |
Miroslav Januš Česko (CZE) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Puška na 50 m (3 pozice) | Aleksandra Ivoševová Jugoslávie (YUG) |
Irina Gerasimenok Rusko (RUS) |
Renata Mauer Polsko (POL) |
10 metrů vzduchová puška | Renata Mauer Polsko (POL) |
Petra Horneber Německo (GER) |
Aleksandra Ivoševová Jugoslávie (YUG) |
25 metrů sportovní pistole | Li Duihong Čína (CHN) |
Diana Iorgova Bulharsko (BUL) |
Marina Logvinenko Rusko (RUS) |
10 metrů vzduchová pistole | Olga Klochněvová Rusko (RUS) |
Marina Logvinenko Rusko (RUS) |
Mariya Grozdeva Bulharsko (BUL) |
Double trap | Kim Rhodeová Spojené státy americké (USA) |
Susanne Kiermayer Německo (GER) |
Deserie Huddleston Austrálie (AUS) |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu sportovní střelba na Letních olympijských hrách 1996 na Wikimedia Commons
Portály: Sport
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.