Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1984
Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1984 v Los Angeles reprezentovalo 522 sportovců (339 mužů a 183 žen), ve 217 disciplínách v 25 sportech.
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | USA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Spojených států amerických (link) | ||||||||
Účastníci | 522 celkem ve 25 sportech | ||||||||
Vlajkonoši | Ed Burke (zahájení) |
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Carl Lewis | Atletika | Muži, 100 metrů |
Zlato | Carl Lewis | Atletika | Muži, 200 metrů |
Zlato | Alonzo Babers | Atletika | Muži, 400 metrů |
Zlato | Roger Kingdom | Atletika | Muži, 110 m překážek |
Zlato | Edwin Moses | Atletika | Muži, 400 m překážek |
Zlato | Sam Graddy Carl Lewis Ron Brown Calvin Smith | Atletika | Muži, štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Ray Armstead Alonzo Babers Antonio McKay Sunder Nix | Atletika | Muži, štafeta 4 × 400 m |
Zlato | Carl Lewis | Atletika | Muži, skok daleký |
Zlato | Al Joyner | Atletika | Muži, trojskok |
Zlato | Evelyn Ashfordová | Atletika | Ženy, 100 metrů |
Zlato | Valerie Briscoová-Hooksová | Atletika | Ženy, 200 metrů |
Zlato | Valerie Briscoová-Hooksová | Atletika | Ženy, 400 metrů |
Zlato | Joan Benoitová | Atletika | Ženy, marathon |
Zlato | Benita Fitzgeraldová | Atletika | Ženy, 100 m překážek |
Zlato | Evelyn Ashfordová Jeanette Bolden Alice Brownová Chandra Cheeseboroughová | Atletika | Ženy, štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Valerie Briscoová-Hooksová Chandra Cheeseboroughová Sherri Howard Lillie Leatherwood | Atletika | Ženy, štafeta 4 × 400 m |
Zlato | Steve Alford Patrick Ewing Vern Fleming Michael Jordan Joe Kleine Jon Koncak Chris Mullin Sam Perkins Alvin Robertson Wayman Tisdale Jeff Turner Leon Wood | Basketbal | Turnaj mužů |
Zlato | Cathy Boswell Denise Curry Anne Donovan Teresa Edwards Lea Henry Janice Lawrence Pamela McGee Carol Menken-Schaudt Cheryl Miller Kim Mulkey Cindy Noble Lynette Woodard | Basketbal | Turnaj žen |
Zlato | Paul Gonzales | Box | Muži, lehká muší váha |
Zlato | Steve McCrory | Box | Muži, muší váha |
Zlato | Meldrick Taylor | Box | Muži, pérová váha |
Zlato | Pernell Whitaker | Box | Muži, lehká váha |
Zlato | Jerry Page | Box | Muži, lehká velterová váha |
Zlato | Mark Breland | Box | Muži, velterová váha |
Zlato | Frank Tate | Box | Muži, lehká střední váha |
Zlato | Henry Tillman | Box | Muži, těžká váha |
Zlato | Tyrell Biggs | Box | Muži, super těžká váha |
Zlato | Mark Gorski | Cyklistika | Muži 1000 m sprint |
Zlato | Steve Hegg | Cyklistika | Muži 4000 m stíhačka jednotlivců |
Zlato | Alexi Grewal | Cyklistika | Muži, silniční závod |
Zlato | Connie Carpenter-Phinney | Cyklistika | Ženy, silniční závod |
Zlato | Bart Conner | Sportovní gymnastika | Muži, bradla |
Zlato | Peter Vidmar | Sportovní gymnastika | Muži, kůň našíř |
Zlato | Bart Conner Timothy Daggett Mitchell Gaylord James Hartung Scott Johnson Peter Vidmar | Sportovní gymnastika | Muži, víceboj |
Zlato | Mary Lou Rettonová | Sportovní gymnastika | Ženy, víceboj |
Zlato | Julianne McNamara | Sportovní gymnastika | Ženy, bradla |
Zlato | Jonathan McKee Carl Buchan | Jachting | Třída Flying Dutchman |
Zlato | Robbie Haines Rod Davis | Jachting | Třída Soling |
Zlato | William Earl Buchan Steven Erickson | Jachting | Třída Star |
Zlato | Bruce Davidson Michael Plumb Karen Stivesová Torrance Fleischmannová | Jezdectví | týmy, soutěž všestranné způsobilosti |
Zlato | Joseph Fargis | Jezdectví | parkurové skákání |
Zlato | Leslie Burr Joseph Fargis Conrad Homfeld Melanie Smithová | Jezdectví | týmy, parkurové skákání |
Zlato | Darrell Pace | Lukostřelba | Muži jednotlivci |
Zlato | Rowdy Gaines | Plavání | Muži, 100 m volný styl |
Zlato | George DiCarlo | Plavání | Muži, 400 m volný styl |
Zlato | Mike O'Brien | Plavání | Muži, 1500 m volný styl |
Zlato | Rick Carey | Plavání | Muži, 100 m znak |
Zlato | Rick Carey | Plavání | Muži, 200 m znak |
Zlato | Steve Lundquist | Plavání | Muži, 100 m prsa |
Zlato | Matt Biondi Chris Cavanaugh Rowdy Gaines Mike Heath | Plavání | Muži 4 × 100 m volný styl štafeta |
Zlato | Jeff Float Geoff Gaberino Bruce Hayes David Larson Mike Heath | Plavání | Muži 4 × 200 m volný styl štafeta |
Zlato | Rick Carey Rowdy Gaines Steve Lundquist Pablo Morales | Plavání | Muži 4 × 100 m polohová štafeta |
Zlato | Nancy Hogsheadová | Plavání | Ženy, 100 m volný styl |
Zlato | Carrie Steinseiferová | Plavání | Ženy, 100 m volný styl |
Zlato | Mary Wayteová | Plavání | Ženy, 200 m volný styl |
Zlato | Tiffany Cohenová | Plavání | Ženy, 400 m volný styl |
Zlato | Tiffany Cohenová | Plavání | Ženy, 800 m volný styl |
Zlato | Theresa Andrewsová | Plavání | Ženy, 100 m znak |
Zlato | Mary T. Meagherová | Plavání | Ženy, 100 m motýlek |
Zlato | Mary T. Meagherová | Plavání | Ženy, 200 m motýlek |
Zlato | Tracy Caulkinsová | Plavání | Ženy, 200 m polohovka |
Zlato | Tracy Caulkinsová | Plavání | Ženy, 400 m polohovka |
Zlato | Nancy Hogsheadová Jenna Johnsonová Carrie Steinseiferová Dara Torresová | Plavání | Ženy, 4 × 100 m volný styl štafeta |
Zlato | Theresa Andrewsová Tracy Caulkinsová Nancy Hogsheadová Mary T. Meagherová | Plavání | Ženy, 4 × 100 m polohová štafeta |
Zlato | Greg Louganis | Skoky do vody | Muži, 3 m prkno |
Zlato | Greg Louganis | Skoky do vody | Muži, 10 m věž |
Zlato | Ed Etzel | Sportovní střelba | Muži, malorážka |
Zlato | Matthew Dryke | Sportovní střelba | Muži, skeet |
Zlato | Pat Spurgin | Sportovní střelba | Ženy, vzduchová pistole |
Zlato | Tracie Ruiz | Synchronizované plavání | Ženy, jednotlivkyně |
Zlato | Candy CostieaTracie Ruiz | Synchronizované plavání | Ženy, dvojice |
Zlato | Paul EnquistaBradley Lewis | Veslování | Muži, dvojskif |
Zlato | Betsy Beard Carol Bower Jeanne Flanagan Carie Graves Kathryn Keeler Harriet Metcalf Kristine Norelius Shyril O'Steen Kristen Thorsness | Veslování | Ženy, osma |
Zlato | Dusty Dvorak Dave Saunders Steven Salmons Paul Sunderland Rich Duwelius Steve Timmons Craig Buck Marc Waldie Chris Marlowe Aldis Berzins Patrick Powers Karch Kiraly | Volejbal | Turnaj mužů |
Zlato | Bobby Weaver | Zápas | Muži, volný styl do 48 kg |
Zlato | Randy Lewis | Zápas | Muži, volný styl do 62 kg |
Zlato | David Schultz | Zápas | Muži, volný styl do 74 kg |
Zlato | Mark Schultz | Zápas | Muži, volný styl do 82 kg |
Zlato | Ed Banach | Zápas | Muži, volný styl do 90 kg |
Zlato | Lou Banach | Zápas | Muži, volný styl do 100 kg |
Zlato | Bruce Baumgartner | Zápas | Muži, volný styl nad 100 kg |
Zlato | Steve Fraser | Zápas | Muži, řecko-římský do 90 kg |
Zlato | Jeff Blatnick | Zápas | Muži, řecko-římský nad 100 kg |
Stříbro | Sam Graddy | Atletika | Muži, 100 metrů |
Stříbro | Kirk Baptiste | Atletika | Muži, 200 metrů |
Stříbro | Greg Foster | Atletika | Muži, 110 m překážek |
Stříbro | Danny Harris | Atletika | Muži, 400 m překážek |
Stříbro | Mike Tully | Atletika | Muži, skok o tyči |
Stříbro | Mike Conley | Atletika | Muži, trojskok |
Stříbro | Michael Carter | Atletika | Muži, vrh koulí |
Stříbro | Mac Wilkins | Atletika | Muži, hod diskem |
Stříbro | Alice Brownová | Atletika | Ženy, 100 metrů |
Stříbro | Florence Griffith-Joynerová | Atletika | Ženy, 200 metrů |
Stříbro | Chandra Cheeseboroughová | Atletika | Ženy, 400 metrů |
Stříbro | Kim Gallagherová | Atletika | Ženy, 800 metrů |
Stříbro | Judi Brownová | Atletika | Ženy, 400 m překážek |
Stříbro | Leslie Denizová | Atletika | Ženy, hod diskem |
Stříbro | Jackie Joynerová | Atletika | Ženy, sedmiboj |
Stříbro | Virgil Hill | Box | Muži, střední váha |
Stříbro | Nelson Vails | Cyklistika | Muži, 1000 m sprint |
Stříbro | Rebecca Twigg | Cyklistika | Ženy, silniční závod |
Stříbro | Brent Emery David Grylls Steve Hegg Patrick McDonough Leonard Nitz | Cyklistika | Muži, 4000 m týmová stíhačka |
Stříbro | Peter Vidmar | Sportovní gymnastika | Muži, víceboj |
Stříbro | Mitchell Gaylord | Sportovní gymnastika | Muži, přeskok |
Stříbro | Mary Lou Rettonová | Sportovní gymnastika | Ženy, přeskok |
Stříbro | Julianne McNamara | Sportovní gymnastika | Ženy, prostná |
Stříbro | Pamela Bileck Michelle Dusserre Kathy Johnson Julianne McNamara Mary Lou Rettonová Tracee Talavera | Sportovní gymnastika | Ženy, víceboj |
Stříbro | Steve Benjamin Hans Steinfeld | Jachting | Třída 470 |
Stříbro | John Bertrand | Jachting | Třída Finn |
Stříbro | Scott Steele | Jachting | Třída Sailboard |
Stříbro | Randy SmythaJay Glaser | Jachting | Třída Tornado |
Stříbro | Karen Stives | Jezdectví | soutěž všestranné způsobilosti |
Stříbro | Conrad Homfeld | Jezdectví | parkurové skákání |
Stříbro | Robert Berland | Judo | Muži, střední váha (86 kg) |
Stříbro | Richard McKinney | Lukostřelba | Muži, jednotlivci |
Stříbro | Dean Glenesk Robert Losey Michael Storm | Moderní pětiboj | Muži |
Stříbro | Mike Heath | Plavání | Muži 200 m volný styl |
Stříbro | John Mykkanen | Plavání | Muži 400 m volný styl |
Stříbro | George DiCarlo | Plavání | Muži 1500 m volný styl |
Stříbro | Dave Wilson | Plavání | Muži 100 m znak |
Stříbro | Pablo Morales | Plavání | Muži 100 m motýlek |
Stříbro | Pablo Morales | Plavání | Muži 200 m polohový závod |
Stříbro | Cynthia Woodhead | Plavání | Ženy 200 m volný styl |
Stříbro | Michelle Richardson | Plavání | Ženy 800 m volný styl |
Stříbro | Betsy Mitchell | Plavání | Ženy 100 m znak |
Stříbro | Amy White | Plavání | Ženy 200 m znak |
Stříbro | Susan Rapp | Plavání | Ženy 200 m prsa |
Stříbro | Jenna Johnson | Plavání | Ženy 100 m motýlek |
Stříbro | Nancy Hogshead | Plavání | Ženy 200 m polohový závod |
Stříbro | Bruce Kimball | Skoky do vody | Muži, 10 m věž |
Stříbro | Kelly McCormick | Skoky do vody | Ženy, 3 m prkno |
Stříbro | Michele Mitchell | Skoky do vody | Ženy, 10 m věž |
Stříbro | Ruby Fox | Sportovní střelba | Ženy, Sport Pistol |
Stříbro | David Clark Alan Forney Jonathan Smith Phillip Stekl | Veslování | Muži, párová čtyřka |
Stříbro | Michael Bach Edwards Ives Thomas Kiefer Gregory Springer John Stillings | Veslování | Muži, nepárová čtyřka s kormidelníkem |
Stříbro | Chip Lubsen Andrew Sudduth John Terwilliger Christopher Penny Tom Darling Fred Borchelt Charles Clapp III Bruce Ibbetson Bob Jaugstetter | Veslování | Muži, osma |
Stříbro | Charlotte Geer | Veslování | Ženy, skif |
Stříbro | Virginia Gilder Joan Lind Anne Marden Kelly Rickon Lisa Rohde | Veslování | Ženy, párová čtyřka s kormidelníkem |
Stříbro | Craig Wilson Kevin Robertson Gary Figueroa Peter Campbell Doug Burke Joseph Vargas Jon Svendsen John Siman Andrew McDonald Terry Schroeder Jody Campbell Timothy Shaw Christopher Dorst | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Stříbro | Paula Weishoffová Susan Woodstraová Rita Crockettová Laura Flachmeierová Carolyn Beckerová Flora Hymanová Rose Magersová Julie Vollertsenová Debbie Greenová Kimberly Ruddinsová Jeanne Beaupreyová Linda Chisholmová | Volejbal | Turnaj žen |
Stříbro | Mario Martinez | Vzpírání | Muži, super těžká váha |
Stříbro | Barry Davis | Zápas | Muži volný styl do 57 kg |
Stříbro | Andrew Rein | Zápas | Muži, volný styl do 68 kg |
Stříbro | Greg Gibson | Zápas | Muži, řecko-římský do 100 kg |
Bronz | Thomas Jefferson | Atletika | Muži 200 metrů |
Bronz | Antonio McKay | Atletika | Muži 400 metrů |
Bronz | Earl Jones | Atletika | Muži 800 metrů |
Bronz | Brian Diemer | Atletika | Muži 3000 m překážek |
Bronz | Earl Bell | Atletika | Muži, skok o tyči |
Bronz | Dave Laut | Atletika | Muži, vrh koulí |
Bronz | John Powell | Atletika | Muži hod diskem |
Bronz | Kim Turnerová | Atletika | Ženy 100 m překážek |
Bronz | Joni Huntleyová | Atletika | Ženy, skok vysoký |
Bronz | Evander Holyfield | Box | Muži, lehká těžká váha |
Bronz | Greg Barton | Kanoistika | Muži K1 1000 m |
Bronz | Leonard Nitz | Cyklistika | Muži 4000 m stíhačka |
Bronz | Ron Kiefel Clarence Knickman Davis Phinney Andrew Weaver | Cyklistika | Muži, silniční závod |
Bronz | Ronald Merriott | Skoky do vody | Muži, 3 m prkno |
Bronz | Christine Seufertová | Skoky do vody | Ženy, 3 m prkno |
Bronz | Wendy Wylandová | Skoky do vody | Ženy, 10 m věž |
Bronz | Peter Westbrook | Šerm | Muži, šavle |
Bronz | Beth Anders Beth Beglin Regina Buggy Gwen Cheeseman Sheryl Johnson Christine Larson-Mason Kathleen McGahey Anita Miller Leslie Milne Charlene Morett Diane Moyer Marcella Place Karen Shelton Brenda Stauffer Julie Staver Judy Strong | Pozemní hokej | Turnaj žen |
Bronz | Mitchell Gaylord | Sportovní gymnastika | Muži, bradla |
Bronz | Timothy Daggett | Sportovní gymnastika | Muži, kůň našíř |
Bronz | Mitchell Gaylord | Sportovní gymnastika | Muži, kruhy |
Bronz | Mary Lou Rettonová | Sportovní gymnastika | Ženy, bradla |
Bronz | Mary Lou Rettonová | Sportovní gymnastika | Ženy, prostná |
Bronz | Kathy Johnsonová | Sportovní gymnastika | Ženy, kladina |
Bronz | Edward Liddie | Judo | Muži, extra lehká váha (60 kg) |
Bronz | Robert Espeseth Douglas Herland Kevin Still | Veslování | Muži, dvojka s kormidelníkem |
Bronz | Daniel Carlisle | Sportovní střelba | Muži, trap |
Bronz | Wanda Jewellová | Sportovní střelba | Ženy, malorážka, tři polohy |
Bronz | Guy Carlton | Vzpírání | Muži, těžká váha |
Bronz | James Martinez | Zápas | Muži řecko-římský do 68 kg |
Výsledky podle disciplín
Atletika
Muži
Muži, 400 metrů
- Alonzo Babers
- Rozběh — 45.81
- Čtvrtfinále — 44.75
- Semifinále — 45.17
- Finále — 44.27 (→ zlatá medaile)
- Antonio McKay
- Rozběh — 45.55
- Čtvrtfinále — 44.72
- Semifinále — 44.92
- Finále — 44.71 (→ bronzová medaile)
- Sunder Nix
- Rozběh — 45.42
- Čtvrtfinále — 45.31
- Semifinále — 45.51
- Finále — 44.75 (→ 5. místo)
Muži, 5 000 metrů
- Doug Padilla
- Rozběh — 13:52.56
- Semifinále — 13:41.73
- Finále — 13:23.56 (→ 7. místo)
- Don Clary
- Rozběh — 13:44.97
- Semifinále — 13:46.02 (→ nepostoupil)
- Steve Lacy
- Rozběh — 13:46.16
- Semifinále — 13:46.65 (→ nepostoupil)
Muži, 10 000 metrů
- Pat Porter
- Rozběh — 28:19.94
- Finále — 28:34.59 (→ 15. místo)
- Craig Virgin
- Rozběh — 28:37.58 (→ nepostoupil)
- Paul Cummings
- Rozběh — 29:09.82 (→ nepostoupil)
Muži, marathon
- Pete Pfitzinger — 2:13:53 (→ 11. místo)
- Alberto Salazar — 2:14:19 (→ 15. místo)
- John Tuttle — nedokončil (→ bez umístění)
Muži, skok vysoký
- Dwight Stones
- Kvalifikace — 2.24m
- Finále — 2.31m (→ 4. místo)
- Doug Nordquist
- Kvalifikace — 2.24m
- Finále — 2.29m (→ 5. místo)
- Milton Goode
- Kvalifikace — 2.24m
- Finále — bez zápisu (→ bez umístění)
Muži, skok daleký
- Carl Lewis
- Kvalifikace — 8.30m
- Finále — 8.54m (→ zlatá medaile)
- Larry Myricks
- Kvalifikace — 8.02m
- Finále — 8.16m (→ 4. místo)
- Mike McRae
- Kvalifikace — 7.89m
- Finále — 7.63m (→ 11. místo)
Muži, trojskok
- Al Joyner
- Finále — 17.26m (→ zlatá medaile)
- Mike Conley
- Finále — 17.18m (→ stříbrná medaile)
- Willie Banks
- Finále — 16.75m (→ 6. místo)
Muži, hod oštěpem
- Tom Petranoff
- Kvalifikace — 85.96m
- Finále — 78.40m (→ 10. místo)
- Duncan Atwood
- Kvalifikace — 79.34m
- Finále — 78.10m (→ 11. místo)
- Steve Roller
- Kvalifikace — 75.50m (→ nepostoupil, 18. místo)
Muži, skok o tyči
- Mike Tully
- Kvalifikace — 5.45m
- Finále — 5.65m (→ stříbrná medaile)
- Earl Bell
- Kvalifikace — 5.45m
- Finále — 5.60m (→ bronzová medaile)
- Doug Lytle
- Kvalifikace — 5.30m
- Finále — 5.40m (→ 6. místo)
Muži, vrh koulí
- Mike Carter
- Kvalifikace — 20.69 m
- Finále — 21.09 m (→ stříbrná medaile)
- Dave Laut
- Kvalifikace — 20.01 m
- Finále — 20.97 m (→ bronzová medaile)
- Augie Wolf
- Kvalifikace — 20.55 m
- Finále — 20.93 m (→ 4. místo)
Muži, hod diskem
- Mac Wilkins
- Finále — 66.30 m (→ stříbrná medaile)
- John Powell
- Finále — 65.46 m (→ bronzová medaile)
- Art Burns
- Finále — 64.98 m (→ 5. místo)
Muži, hod kladivem
- Bill Green
- Kvalifikace — 71.38 m
- Finále — 75.60 m (→ 5. místo)
- Jud Logan
- Kvalifikace — 71.18 m (→ nepostoupil)
- Ed Burke
- Kvalifikace — 67.52 m (→ nepostoupil)
Muži, desetiboj
- John Crist
- Finále Result — 8130 bodů (→ 6. místo)
- Jim Wooding
- Finále Result — 8091 bodů (→ 7. místo)
- Tim Bright
- Finále Result — 7862 bodů (→ 12. místo)
Muži, 20 km chůze
- Marco Evoniuk
- Finále — 1:25:42 (→ 7. místo)
- Jim Heiring
- Finále — 1:30:20 (→ 23rd place)
- Daniel O'Connor
- Finále — 1:35:12 (→ 33rd place)
Muži, 50 km chůze
- Carl Schueler
- Finále — 3:59:46 (→ 6. místo)
- Vince O'Sullivan
- Finále — 4:22:51 (→ 14. místo)
- Marco Evoniuk
- Finále — DNF (→ bez umístění)
Ženy
Ženy 1 500 metrů
- Ruth Wysockiová
- Rozběh — 4:06.65
- Finále — 4:08.32 (→ 8. místo)
- Missy Kaneová
- Rozběh — 4:11.86 (→ nepostoupila)
- Diana Richburgová
- Rozběh — 4:13.35 (→ nepostoupila)
Ženy 3 000 metrů
- Mary Deckerová
- Rozběh — 8.44.38
- Finále — nedokončila (→ bez umístění)
- Cindy Bremserová
- Rozběh — 8:43.97
- Finále — 8:42.78 (→ 4. místo)
- Joan Hansenová
- Rozběh — 8:58.64
- Finále — 8:51.53 (→ 8. místo)
Ženy, marathon
- Joan Benoitová
- Finále — 2:24:52 (→ zlatá medaile)
- Julie Brownová
- Finále — 2:47:33 (→ 36. místo)
- Julie Isphordingová
- Finále — nedokončila (→ bez umístění)
Ženy, 400m překážek'
- Judi Brownová
- Rozběh — 55.97
- Semifinal — 55.97
- Finále — 55.20 (→ stříbrná medaile)
- Shariella Barksdaleová
- Rozběh — 56.89
- Semifinále — 56.19 (→ nepostoupila)
- Angela Wright-Scottová
- Rozběh — 59.77 (→ nepostoupila)
Ženy, skok daleký
- Angela Thackerová
- Kvalifikace — 6.36 m
- Finále — 6.78 m (→ 4. místo)
- Jackie Joyner-Kerseeová
- Kvalifikace — 6.76 m
- Finále — 6.77 m (→ 5. místo)
- Carol Lewisová
- Kvalifikace — 6.55 m
- Finále — 6.43 m (→ 9. místo)
Ženy, skok vysoký
- Joni Huntleyová
- Kvalifikace — 1.90m
- Finále — 1.97m (→ bronzová medaile)
- Louise Ritterová
- Kvalifikace — 1.90m
- Finále — 1.91m (→ 8. místo)
- Pamela Spencerová
- Kvalifikace — 1.90m
- Finále — 1.85m (→ 11. místo)
Ženy, hod diskem
- Leslie Denizová
- Kvalifikace — 56.24m
- Finále — 64.86m (→ stříbrná medaile)
- Laura De Snooová
- Kvalifikace — 53.76m
- Finále — 54.84m (→ 10. místo)
- Lorna Griffinová
- Kvalifikace — 53.34m
- Finále — 50.16m (→ 12. místo)
Ženy, vrh koulí
- Carol Cadyová
- Finále — 17.23 m (→ 7. místo)
- Lorna Griffinová
- Finále — 17.00 m (→ 9. místo)
- Ramona Pagelová
- Finále — 16.06 m (→ 11. místo)
Ženy, hod oštěpem
- Karin Smithová
- Kvalifikace — 61.38m
- Finále — 62.06m (→ 8. místo)
- Cathy Sulinskiová
- Kvalifikace — 59.00m
- Finále — 58.38m (→ 10. místo)
- Lynda Suffinová
- Kvalifikace — 55.92m (→ nepostoupila)
Ženy, sedmiboj
- Jackie Joynerová
- Finále Result — 6385 bodů (→ stříbrná medaile)
- Cindy Greinerová
- Finále Result — 6281 bodů (→ 4. místo)
- Jodi Andersonová
- Finále Result — nedokončila (→ bez umístění)
Muži
- Skupina (B)
- Vítězství nad Čínou (97-49)
- Vítězství nad Kanadou (89-68)
- Vítězství nad Uruguayí (104-68)
- Vítězství nad Francií (120-62)
- Vítězství nad Španělskem (101-68)
- Čtvrtfinále
- Vítězství nad Západním Německem (78-67)
- Semifinále
- Vítězství nad Kanadou (78-59)
- Finále
- Vítězství nad Španělskem (96-65) → zlatá medaile
- Soupiska týmu
- Steve Alford
- Patrick Ewing
- Vern Fleming
- Michael Jordan
- Joe Kleine
- Jon Koncak
- Chris Mullin
- Sam Perkins
- Alvin Robertson
- Wayman Tisdale
- Jeff Turner
- Leon Wood
- 'Hlavní trenér: Bob Knight
Ženy
- Preliminary Round
- Vítězství nad Jugoslávií (83-55)
- Vítězství nad Austrálií (81-47)
- Vítězství nad Jižní Koreou (84-47)
- Vítězství nad Čínou (91-55)
- Vítězství nad Kanadou (92-61)
- Finále
- Vítězství nad Jižní Koreou (85-55) → zlatá medaile
- Soupiska týmu
- Cathy Boswellová
- Denise Curryová
- Anne Donovanová
- Teresa Edwardsová
- Lea Henryová
- Janice Lawrenceová
- Pamela McGeeová
- Carol Menken-Schaudtová
- Cheryl Millerová
- Kim Mulkeyová
- Cindy Nobleová
- Lynette Woodardová
Box
Muži, lehká mušší váha (– 48 kg)
- Paul Gonzales → zlatá medaile
- První kolo — vítězství nad Kim Kwang-Sun (KOR), 5:0
- Druhé kolo — vítězství nad William Bagonza (UGA), 5:0
- Čtvrtfinále — vítězství nad John Lyon (GBR), 4:1
- Semifinále — vítězství nad Marcelino Bolivar (VEN), 5:0
- Finále — vítězství nad Salvatore Todisco (ITA), walk-over
Muži, mušší váha (– 51 kg)
- Steve McCrory → zlatá medaile
- První kolo — vítězství nad Tad Joseph (GRN), walk-over
- Druhé kolo — vítězství nad Fausto Garcia (MEX), RSC-1
- Čtvrtfinále — vítězství nad Peter Ayesu (MLW), 5:0
- Semifinále — vítězství nad Eyüp Can (TUR), 5:0
- Finále — vítězství nad Redzep Redzepovski (YUG), 4:1
Muži, bantamová váha (– 54 kg)
- Robert Shannon
- První kolo — Bye
- Druhé kolo — vítězství nad Sammy Mwangi (Kenya), 5-0
- Třetí kolo — prohra s Moon Sung-Kil (South Korea), rozhodčí ukončil zápas ve třetím kole
Muži, střední váha (– 75 kg)
- Virgil Hill → stříbrná medaile
- První kolo – vítězství nad Edward Neblett (Barbados), rozhodčí ukončil zápas ve druhém kole
- Druhé kolo – vítězství nad Brian Schumacher (Great Britain), (5:0)
- Čtvrtfinále – vítězství nad Damir Škaro (Yugoslavia), (4:1)
- Semifinále – vítězství nad Mohamed Zaoui (Algeria), (5:0)
- Finále – prohra s Shin Joon-Sup (South Korea), (2:3)
Muži, těžká váha (– 91 kg)
- Henry Tillman → zlatá medaile
- První kolo – Bye
- Druhé kolo – vítězství nad Marvin Perez (BOL), RSC-1
- Čtvrtfinále – vítězství nad Tevita Taufoou (TNG), RSC-2
- Semifinále – vítězství nad Angelo Musone (ITA), 5:0
- Finále – vítězství nad Willie DeWit (CAN), 5:0
Cyklistika
Muži, silniční závod
- Alexi Grewal — 4:59:57 (→ zlatá medaile)
- Davis Phinney — +1:19 (→ 5. místo)
- Thurlow Rogers — +1:19 (→ 6. místo)
- Ron Kiefel — +1:43 (→ 9. místo)
Ženy, silniční závod
- Connie Carpenter-Phinneyová — 2:11:14 (→ zlatá medaile)
- Rebecca Twiggová — 2:11:14 (→ stříbrná medaile)
- Janelle Parksová — 2:13:28 (→ 10. místo)
- Kristin Inga Thompsonová — 2:13:28 (→ 21. místo)
Kanoistika
Lukostřelba
Ženy:
- Katrina Kingová — 2508 bodů (→ 7. místo)
- Ruth Roweová — 2477 bodů (→ 12. místo)
- Benita Eddsová — 2366 bodů (→ 34. místo)
Muži:
- Darrell Pace — 2616 bodů (→ zlatá medaile a olympijský rekord)
- Richard McKinney — 2564 bodů (→ stříbrná medaile)
- Glenn Meyers — 2488 bodů (→ 12. místo)
Skoky do vody
Muži, 3m prkno
- Greg Louganis
- Preliminary Round — 752.37
- Finále — 754.41 (→ zlatá medaile)
- Ronald Merriott
- Preliminary Round — 628.47
- Finále — 661.32 (→ bronzová medaile)
Šerm
Spojené státy americké reprezentovalo dvacet šermířů, patnáct mužů a pět žen.
- Muži foil
- Peter Lewison
- Greg Massialas
- Mike McCahey
- Muži team foil
- Mike Marx, Greg Massialas, Peter Lewison, Mark Smith, Mike McCahey
- Muži épée
- Stephen Trevor
- Robert Marx
- Lee Shelley
- Muži team épée
- Robert Marx, John Moreau, Peter Schifrin, Lee Shelley, Stephen Trevor
- Muži sabre
- Peter Westbrook
- Steve Mormando
- Michael Lofton
- Muži team sabre
- Peter Westbrook, Steve Mormando, Phillip Reilly, Joel Glucksman, Michael Lofton
- Ženy foil
- Debra Waples
- Vincent Bradford
- Jana Angelakis
- Ženy team foil
- Vincent Bradford, Sharon Monplaisir, Susan Badders, Debra Waples, Jana Angelakis
Fotbal
- Preliminary Round (Group D)
- United States – Costa Rica 3-0
- United States – Italy 0-1
- United States – Egypt 1-1
- Čtvrtfinále
- Did not advance
- Team Roster
- (David Brcic (GK) 1.)
- (Bruce Savage 2.)
- (Gregg Thompson 3.)
- (Jeff Durgan 4.)
- (Kazbek Tambi 5.)
- (Angelo DiBernardo 6.)
- (Erhardt Kapp 7.)
- (Chico Borja 8.)
- (Steve Moyers 9.)
- (10.) Rick Davis
- (11.) Hugo Perez
- (12.) Kevin Crow
- (13.) Jean Willrich
- (14.) Mike Fox
- (15.) Jamie Swanner (Gk)
- (16.) Jeff Hooker
- (17.) Amr Aly
Head Coach: Alkis Panagoulias
Sportovní gymnastika
Házená
Muži
- Preliminary Round (Group B)
- Lost to West Germany (19:21)
- Lost to Denmark (16:19)
- Lost to Sweden (18:21)
- Lost to Spain (16:17)
- Drew with South Korea (22:22)
- Classification Match
- 9th/10. místo: Defeated Japan (24:16) → 9. místo
- Team Roster
- James Buehning
- Bob Djokovich
- Tim Dykstra
- Craig Gilbert
- Steven Goss
- William Kessler
- Stephen Kirk
- Peter Lash
- Michael Lenard
- Joseph McVein
- Gregory Morava
- Rod Oshita
- Thomas Schneeberger
- Joe Story
- 'Hlavní trenér: Javier Garcia
Ženy
- Team Roster
- Pamela Boyd
- Reita Clanton
- Theresa Contos
- Sandra de la Riva
- Mary Dwight
- Carmen Forest
- Melinda Hale
- Leora Jones
- Carol Lindsey
- Cynthia Stinger
- Penelope Stone
- Janice Trombly
- Sherry Winn
- 'Hlavní trenér: Klement Capilar
Pozemní hokej
Muži
- Preliminary Round (Group A)
- United States – India 1-5
- United States – West Germany 0-4
- United States – Malaysia 1-4
- United States – Spain 1-3
- United States – Australia 1-2
- Classification Matches
- 9th-12. místo: United States – Kenya 0-0 (Kenya wins after penalty strokes, 5-6)
- 11th-12. místo: United States – Malaysia 3-3 (Malaysia wins after penalty strokes, 8-9)
- Team Roster
- Mohammed Barakat
- Ken Barrett
- Rawle Cox
- Trevor Fernandez
- Scott Gregg
- Manzar Iqbal
- Michael Kraus
- Randy Lipscher
- David McMichael
- Gary Newton
- Michael Newton
- Brian Spencer
- Morgan Stebbins
- Robert Stiles
- Andrew Stone
- Nigel Traverso
Ženy
- Round Robin
- Spojené státy – Kanada 4-1
- Spojené státy – Nizozemsko 1-2
- Spojené státy – New Zealand 2-0
- Spojené státy – Australia 1-1
- Spojené státy – Západní německo 1-1
- Team Roster
- Gwen Cheeseman (gk)
- Beth Anders
- Kathleen McGahey
- Anita Miller
- Regina Buggy
- Christine Larson-Mason
- Beth Beglin
- Marcella Place
- Julie Staver
- Diane Moyer
- Sheryl Johnson
- Charlene Morett
- Karen Shelton
- Brenda Stauffer
- Leslie Milne
- Judy Strong
Judo
Moderní pětiboj
- Jednotlivci
- Mike Storm
- Greg Losey
- Dean Glenesk
- Team
- Mike Storm
- Greg Losey
- Dean Glenesk
Moderní gymnastika
Veslování
Sportovní střelba
Plavání
Muži
Muži 100m volný styl
- Rowdy Gaines
- Rozběh — 50.41
- Finále — 49.80 (→ zlatá medaile)
- Mike Heath
- Rozběh — 50.39
- Finále — 50.41 (→ 4. místo)
Muži 200m volný styl
- Mike Heath
- Rozběh — 1:49.87
- Finále — 1:49.10 (→ stříbrná medaile)
- Jeff Float
- Rozběh — 1:50.95
- Finále — 1:50.18 (→ 4. místo)
Muži 400m volný styl
- George DiCarlo
- Rozběh — 3:53.44
- Finále — 3:51.23 (→ zlatá medaile)
- John Mykkanen
- Rozběh — 3:53.43
- Finále — 3:51.49 (→ stříbrná medaile)
Muži 1500m volný styl
- Mike O'Brien
- Rozběh — 15:21.04
- Finále — 15:05.20 (→ zlatá medaile)
- George DiCarlo
- Rozběh — 15:22.88
- Finále — 15:10.59 (→ stříbrná medaile)
Muži 100m znak
- Rick Carey
- Rozběh — 55.74
- Finále — 55.79 (→ zlatá medaile)
- David Wilson
- Rozběh — 56.71
- Finále — 56.35 (→ stříbrná medaile)
Muži 200m znak
- Rick Carey
- Rozběh — 1:58.99
- Finále — 2:00.23 (→ zlatá medaile)
- Jesse Vassallo
- Rozběh — 2:04.51
- B-Finále — scratched (→ 17. místo)
Muži 100m Breaststroke
- Steve Lundquist
- Rozběh — 1:03.55
- Finále — 1:01.65 (→ zlatá medaile)
- John Moffet
- Rozběh — 1:02.16
- Finále — 1:03.29 (→ 5. místo)
Muži 200m Breaststroke
- Richard Schroeder
- Rozběh — 2:19.23
- Finále — 2:18.03 (→ 4. místo)
- John Moffet
- Rozběh — DNS (→ nepostoupil, no ranking)
Muži 100m motýlek
- Pablo Morales
- Rozběh — 53.78
- Finále — 53.23 (→ stříbrná medaile)
Muži 200m motýlek
- Pablo Morales
- Rozběh — 1:59.19
- Finále — 1:57.75 (→ 4. místo)
- Patrick Kennedy
- Rozběh — 2:00.28
- Finále — 2:01.03 (→ 8. místo)
Muži 200m Jednotlivci Medley
- Pablo Morales
- Rozběh — 2:04.32
- Finále — 2:03.05 (→ stříbrná medaile)
- Steve Lundquist
- Rozběh — 2:06.10
- Finále — 2:04.91 (→ 5. místo)
Muži 400m Jednotlivci Medley
- Jesse Vassallo
- Rozběh — 4:23.82
- Finále — 4:21.46 (→ 4. místo)
- Jeff Kostoff
- Rozběh — 4:22.55
- Finále — 4:23.28 (→ 6. místo)
Muži 4x100m volný styl štafeta
- Matt Biondi, Chris Cavanaugh, Robin Leamy)
- Rozběh — 3:20.14
- Chris Cavanaugh, Mike Heath, Matt BiondiaRowdy Gaines
- Finále — 3:19.03 (→ zlatá medaile)
Muži 4x200m volný styl štafeta
- Geoff Gaberino, David Larson, Bruce HayesaRichard Saeger
- Rozběh — 7:18.87
- Mike Heath, David Larson, Bruce Hayes
- Finále — 7:15.69 (→ zlatá medaile)
Muži 4x100m Medley štafeta
- David Wilson, Richard Schroeder, Mike HeathaTom Jager
- Rozběh — 3:44.33
- Rick Carey, Steve Lundquist, Pablo MoralesaRowdy Gaines
- Finále — 3:39.30 (→ zlatá medaile)
Ženy Competition
Ženy 100m volný styl
- Nancy Hogshead
- Rozběh — 55.85
- Finále — 55.92 (→ zlatá medaile)
- Carrie Steinseiferová
- Rozběh — 56.46
- Finále — 55.92 (→ zlatá medaile)
Ženy 200m volný styl
- Mary Wayte
- Rozběh — 2:00.69
- Finále — 1:59.23 (→ zlatá medaile)
- Cynthia Woodhead
- Rozběh — 2:00.85
- Finále — 1:59.50 (→ stříbrná medaile)
Ženy 400m volný styl
- Tiffany Cohen
- Rozběh — 4:11.49
- Finále — 4:07.10 (→ zlatá medaile)
- Kim Linehan
- Rozběh — 4:15.08
- Finále — 4:12.26 (→ 4. místo)
Ženy 800m volný styl
- Tiffany Cohen
- Rozběh — 8:41.86
- Finále — 8:24.96 (→ zlatá medaile)
- Michelle Richardson
- Rozběh — 8:32.64
- Finále — 8:30.73 (→ stříbrná medaile)
Ženy 4x100m volný styl štafeta
- Dara Torresová, Jill Sterkel, Jenna JohnsonaMary Wayte
- Rozběh — 3:43.65
- Jenna Johnson, Carrie Steinseiferová, Dara Torresová, Nancy Hogshead
- Finále — 3:43.43 (→ zlatá medaile)
Ženy 4x100m Medley štafeta
- Betsy Mitchell, Susan Rapp, Jenna Johnson a Carrie Steinseiferová
- Rozběh — 4:09.23
- Theresa Andrews, Tracy Caulkins, Mary T. MeagheraNancy Hogshead
- Finále — 4:08.34 (→ zlatá medaile)
Ženy 100m znak
- Theresa Andrews
- Rozběh — 1:02.94
- Finále — 1:02.55 (→ zlatá medaile)
- Betsy Mitchell
- Rozběh — 1:02.53
- Finále — 1:02.63 (→ stříbrná medaile)
Ženy 200m znak
- Amy White
- Rozběh — 2:15.40
- Finále — 2:13.04 (→ stříbrná medaile)
- Tori Trees
- Rozběh — 2:16.23
- Finále — 2:15.73 (→ 5. místo)
Ženy 200m Jednotlivci Medley
- Tracy Caulkins
- Rozběh — 2:14.47
- Finále — 2:12.64 (→ zlatá medaile)
- Nancy Hogshead
- Rozběh — 2:16.29
- Finále — 2:15.17 (→ stříbrná medaile)
Ženy 400m Jednotlivci Medley
- Tracy Caulkins
- Rozběh — 4:44.42
- Finále — 4:39.24 (→ zlatá medaile)
- Sue Heon
- Rozběh — 4:51.32
- Finále — 4:49.41 (→ 4. místo)
Synchronizované plavání
Volejbal
Muži
- Preliminary Round (Group A)
- Defeated Argentina (3-1)
- Defeated Tunisia (3-0)
- Defeated South Korea (3-0)
- Lost to Brazil (0-3)
- Semi Fináles
- Defeated Canada (3-0)
- Finále
- Defeated Brazil (3-1) → zlatá medaile
- Team Roster
- Aldis Berzins
- Craig Buck
- Rich Duwelius
- Dusty Dvorak
- Karch Kiraly
- Chris Marlowe
- Pat Powers
- Steven Salmons
- Dave Saunders
- Paul Sunderland
- Steve Timmons
- Marc Waldie
Ženy
- Preliminary Round (Group B)
- Defeated West Germany (3-0)
- Defeated Brazil (3-2)
- Defeated China (3-1)
- Semi Fináles
- Defeated Peru (3-0)
- Finále
- Lost to China (1-3) → stříbrná medaile
- Team Roster
- Paula Weishoff
- Susan Woodstra
- Rita Crockett
- Laura Flachmeier
- Carolyn Becker
- Flo Hyman
- Rose Magers
- Julie Vollertsen
- Debbie Green
- Kimberly Ruddins
- Jeanne Beauprey
- Linda Chisholm
- 'Hlavní trenér: Arie Selinger
Vodní pólo, muži
- Preliminary Round (Group B)
- Defeated Greece (12-5)
- Defeated Brazil (10-4)
- Defeated Spain (10-8)
- Finále Round (Group D)
- Defeated Netherlands (8-7)
- Defeated Australia (12-7)
- Defeated West Germany (8-7)
- Drew with Yugoslavia (5-5) → stříbrná medaile
- Team Roster
- Craig Wilson
- Kevin Robertson
- Gary Figueroa
- Peter Campbell
- Doug Burke
- Joseph Vargas
- Jon Svendsen
- John Siman
- Andrew McDonald
- Terry Schroeder
- Jody Campbell
- Timothy Shaw
- Christopher Dorst
Vzpírání
Zápas
Reference
Externí odkazy
- (anglicky) Spojené státy americké na LOH 1984