Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1932
Spojené státy americké na Letních olympijských hrách v roce 1932 v kalifornském Los Angeles reprezentovalo 474 sportovců, z toho 74 žen a 400 mužů, ve 17 sportech.
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | USA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Spojených států amerických (link) | ||||||||
Vlajkonoši | Morgan Taylor |
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Eddie Tolan | Atletika | Muži 100 m |
Muži 200 m | |||
Zlato | Bill Carr | Atletika | Muži 400 m |
Zlato | George Saling | Atletika | Muži 110 m překážek |
Zlato | Hector Dyer Bob Kiesel Emmett Toppino Frank Wykoff |
Atletika | Muži štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Edgar Ablowich Bill Carr Ivan Fuqua Karl Warner |
Atletika | Muži štafeta 4 × 400 m |
Zlato | Ed Gordon | Atletika | Muži skok daleký |
Zlato | William Miller | Atletika | Muži skok o tyči |
Zlato | Leo Sexton | Atletika | Muži vrh koulí |
Zlato | John Anderson | Atletika | Muži hod diskem |
Zlato | James Bausch | Atletika | Muži desetiboj |
Zlato | Mildred Didriksonová | Atletika | Ženy 80 m překážek |
Ženy hod oštěpem | |||
Zlato | Mary Carew Evelyn Furtsch Annette Rogers Wilhelmina von Bremenová |
Atletika | Ženy štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Jean Shileyová | Atletika | Ženy skok vysoký |
Zlato | Lillian Copelandová | Atletika | Ženy hod diskem |
Zlato | Edward Flynn | Box | Muži váha lehká střední do 66,7 kg |
Zlato | Carmen Barth | Box | Muži váha střední do 72,6 kg |
Zlato | Michael Galitzen | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Zlato | Harold Smith | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Zlato | Georgia Coleman | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Zlato | Dorothy Poynton | Skoky do vody | Ženy věž 10 m |
Zlato | Edwin Argo Harry Chamberlin Earl Foster Thomson |
Jezdectví | Jezdecká všestrannost – družstvo |
Zlato | Dallas Bixler | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Zlato | George Roth | Sportovní gymnastika | Muži Indian clubs ??? |
Zlato | George Gulack | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Zlato | Raymond Bass | Sportovní gymnastika | Muži šplh na laně |
Zlato | Rowland Wolfe | Sportovní gymnastika | Muži tumbling ?????? |
Zlato | William Gilmore Kenneth Myers |
Veslování | Muži dvojskif |
Zlato | Edward Jennings Charles Kieffer Joseph Schauers |
Veslování | Muži dvojka s kormidelníkem |
Zlato | James Blair Charles Chandler David Dunlap Norris Graham Duncan Gregg Winslow Hall Burton Jastram Edwin Salisbury Harold Tower |
Veslování | Muži osmiveslice |
Zlato | Gilbert Gray Andrew Libano |
Jachting | Třida Star |
Zlato | John Biby Alphonse Burnand Kenneth Carey Owen Churchill William Cooper Pierpont Davis Carl Dorsey John Huettner Richard Moore Alan Morgan Robert Sutton Thomas Webster |
Jachting | Třida 8 m |
Zlato | Buster Crabbe | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Zlato | Helene Madisonová | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Ženy 400 m volný způsob | |||
Zlato | Eleanor Holmová | Plavání | Ženy 100 m znak |
Zlato | Helen Johns Helene Madisonová Josephine McKim Eleanor Saville |
Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Robert Pearce | Zápas | Muži volný styl do 56 kg |
Zlato | Jack van Bebber | Zápas | Muži volný styl do 72 kg |
Zlato | Peter Mehringer | Zápas | Muži volný styl do 87 kg |
Stříbro | Ralph Metcalfe | Atletika | Muži 100 m |
Stříbro | George Simpson | Atletika | Muži 200 m |
Stříbro | Ben Eastman | Atletika | Muži 400 m |
Stříbro | Ralph Hill | Atletika | Muži 5000 m |
Stříbro | Percy Beard | Atletika | Muži 110 m překážek |
Stříbro | Glenn Hardin | Atletika | Muži 400 m překážek |
Stříbro | Lambert Redd | Atletika | Muži skok daleký |
Stříbro | Bob Van Osdel | Atletika | Muži skok vysoký |
Stříbro | Harlow Rothert | Atletika | Muži vrh koulí |
Stříbro | Henri LaBorde | Atletika | Muži hod diskem |
Stříbro | Evelyne Hallová | Atletika | Ženy 80 m překážek |
Stříbro | Mildred Didriksonová | Atletika | Ženy skok vysoký |
Stříbro | Ruth Osburnová | Atletika | Ženy hod diskem |
Stříbro | Harold Smith | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Stříbro | Michael Galitzen | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Stříbro | Katherine Rawls | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Stříbro | Georgia Coleman | Skoky do vody | Ženy věž 10 m |
Stříbro | Earl Foster Thomson | Jezdectví | Jezdecká všestrannost – jednotlivci |
Stříbro | Harry Chamberlin | Jezdectví | Parkurové skákání – jednotlivci |
Stříbro | Joseph Levis | Šerm | Muži fleret |
Stříbro | Frank Cumiskey Frank Haubold Al Jochim Fred Meyer Michael Schuler |
Sportovní gymnastika | Družstvo mužů |
Stříbro | Philip Erenberg | Sportovní gymnastika | Muži Indian clubs ??? |
Stříbro | Bill Denton | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Stříbro | William Galbraith | Sportovní gymnastika | Muži šplh na laně |
Stříbro | Edwin Gross | Sportovní gymnastika | Muži tumbling ??? |
Stříbro | Al Jochim | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Stříbro | William Miller | Veslování | Muži skif |
Stříbro | Temple Ashbrook Robert Carlson Frederic Conant Emmett Davis Donald Wills Douglas, Jr. Charles Smith |
Jachting | Třida 6 m |
Stříbro | Frank Booth George Fissler Maiola Kalili Manuella Kalili |
Plavání | Muži štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Stříbro | Lenore Kight | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Stříbro | Edgar Nemir | Zápas | Muži volný styl do 61 kg |
Stříbro | Jack Riley | Zápas | Muži volný styl nad 97 kg |
Bronz | Ralph Metcalfe | Atletika | Muži 200 m |
Bronz | Morgan Taylor | Atletika | Muži 400 m překážek |
Bronz | Joe McCluskey | Atletika | Muži 3000 m steeplechase |
Bronz | George Jefferson | Atletika | Muži skok o tyči |
Bronz | Peter Zaremba | Atletika | Muži hod kladivem |
Bronz | Wilhelmina von Bremenová | Atletika | Ženy 100 m |
Bronz | Louis Salica | Box | Muži váha muší do 50,8 kg |
Bronz | Nathan Bor | Box | Muži lehká váha do 61,2 kg |
Bronz | Frederick Feary | Box | Muži váha těžká do 79,4 kg |
Bronz | Richard Degener | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Bronz | Frank Kurtz | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Bronz | Jane Fauntz | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Bronz | Marion Roper | Skoky do vody | Ženy věž 10 m |
Bronz | Hiram Tuttle | Jezdectví | Drezura – jednotlivci |
Bronz | Isaac Kitts Alvin Moore Hiram Tuttle |
Jezdectví | Drezura – družstvo |
Bronz | George Calnan Miguel de Capriles Gustave Marinius Heiss Tracy Jaeckel Frank Righeimer Curtis Shears |
Šerm | Družstvo mužů kord |
Bronz | Hugh Alessandroni George Calnan Dernell Every Joseph Levis Frank Righeimer Richard Steere |
Šerm | Družstvo mužů fleret |
Bronz | William Boddington Harold Brewster Roy Coffin Amos Deacon Horace Disston Samuel Ewing James Gentle Henry Greer Lawrence Knapp David McMullin Leonard O'Brien Charles Sheaffer Frederick Wolters | Pozemní hokej | Turnaj mužů |
Bronz | William Kuhlemeier | Sportovní gymnastika | Muži Indian clubs ??? |
Bronz | Frank Haubold | Sportovní gymnastika | Muži kůň našíř |
Bronz | Thomas Connolly | Sportovní gymnastika | Muži šplh na laně |
Bronz | William Herrmann | Sportovní gymnastika | Muži tumbling ??? |
Bronz | Ed Carmichael | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Bronz | Richard Mayo | Moderní pětiboj | Muži jednotlivci |
Bronz | Albert Schwartz | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Bronz | Jim Cristy | Plavání | Muži 1500 m volný způsob |
Bronz | Eleanor Saville | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Bronz | Austin Clapp Philip Daubenspeck Charles Finn Duke Kahanamoku Charles McCallister Wally O'Connor Tex Robertson Cal Strong Herbert Wildman | Vodní polo | Turnaj mužů |
Bronz | Tony Terlazzo | Vzpírání | Muži do 60 kg |
Bronz | Henry Duey | Vzpírání | Muži do 82.5 kg |
Externí odkazy
- (anglicky) Spojené státy americké na LOH 1932
Portály: Sport | Spojené státy americké
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.