Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1904
Spojené státy americké na Letních olympijských hrách v roce 1904 v americkém Saint Louis reprezentovalo 526 sportovců, z toho 6 žen a 520 mužů, v 18 sportech.
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | USA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Spojených států amerických (link) | ||||||||
Vlajkonoši | nebyl |
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | George Bryant | Lukostřelba | Muži American dvě kola |
Muži York dvě kola | |||
Zlato | Louis Maxson, Galen Spencer, William Thompson, Robert Williams | Lukostřelba | Družstvo mužů jedno kolo |
Zlato | Matilda Howellová | Lukostřelba | Ženy Columbia dvě kola |
Ženy National dvě kola | |||
Zlato | Matilda Howellová, Eliza Pollock, Leonie Taylor, Emily Woodruff | Lukostřelba | Družstvo žen jedno kolo |
Zlato | Archie Hahn | Atletika | Muži 60 m |
Muži 100 m | |||
Muži 200 m | |||
Zlato | Harry Hillman | Atletika | Muži 400 m |
Muži 200 m překážek | |||
Muži 400 m překážek | |||
Zlato | James Lightbody | Atletika | Muži 800 m |
Muži 1500 m | |||
Muži 2590 m steeplechase | |||
Zlato | Thomas Hicks | Atletika | Muži marathon |
Zlato | Frederick Schule | Atletika | Muži 110 m překážek |
Zlato | David Munson, Arthur L. Newton, Paul Pilgrim, George Underwood, Howard Valentine | Atletika | Družstvo mužů 4 mile |
Zlato | Meyer Prinstein | Atletika | Muži skok daleký |
Muži trojskok | |||
Zlato | Samuel Jones | Atletika | Muži skok vysoký |
Zlato | Charles Dvorak | Atletika | Muži skok o tyči |
Zlato | Ray Ewry | Atletika | Muži skok vysoký z místa |
Muži skok daleký z místa | |||
Muži trojskok z místa | |||
Zlato | Ralph Rose | Atletika | Muži vrh koulí |
Zlato | Martin Sheridan | Atletika | Muži hod diskem |
Zlato | John Flanagan | Atletika | Muži hod kladivem |
Zlato | Max Emmerich | Atletika | Muži trojboj |
Zlato | George Finnegan | Box | Muži váha muší do 47,6 kg |
Zlato | Oliver Kirk | Box | Muži váha bantamová - do 52,2 kg |
Muži pérová váha do 56,7 kg | |||
Zlato | Harry Spanjer | Box | Muži lehká váha do 61.2 kg |
Zlato | Albert Young | Box | Muži váha lehká střední do 65,8 kg |
Zlato | Charles Mayer | Box | Muži váha střední do 71,7 kg |
Zlato | Samuel Berger | Box | Muži váha těžká do 71,7 kg |
Zlato | Marcus Hurley | Cyklistika | Muži 1/4 mile |
Muži 1/3 mile | |||
Muži 1/2 mile | |||
Muži 1 mile | |||
Zlato | Burton Downing | Cyklistika | Muži 2 mile |
Muži 25 mil | |||
Zlato | Charles Schlee | Cyklistika | Muži 5 mil |
Zlato | George Sheldon | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Zlato | William Dickey | Skoky do vody | Muži skok do dálky |
Zlato | Edward Cummins, Kenneth Edwards, Chandler Egan, Walter Egan, Robert Hunter, Nathaniel Moore, Mason Phelps, Daniel Sawyer, Clement Smoot, Warren Wood |
Golf | Družstvo mužů |
Zlato | Julius Lenhart | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Zlato | Anton Heida | Sportovní gymnastika | Muži combined ??? |
Muži hrazda | |||
Muži kůň našíř | |||
Muži přeskok | |||
Zlato | Edward Hennig | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Muži club swinging ??? | |||
Zlato | George Eyser | Sportovní gymnastika | Muži šplh na laně |
Muži přeskok | |||
Muži bradla | |||
Zlato | Herman Glass | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Zlato | Charles Jacobus | Roque | |
Zlato | Frank Greer | Veslování | Muži skif |
Zlato | Robert Farnan, Joseph Ryan | Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka |
Zlato | John Mulcahy, William Varley | Veslování | Muži dvojskif |
Zlato | George Dietz, August Erker, Albert Nasse, Arthur Stockhoff | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Zlato | Louis Abell, Charles Armstrong, Frederick Cresser, Joseph Dempsey, John Exley, James Flanagan, Michael Gleason, Harry Lott, Frank Schell |
Veslování | Muži osmiveslice |
Zlato | Charles Daniels | Plavání | Muži 220 yd volný způsob |
Muži 440 yd volný způsob | |||
Zlato | Charles Daniels, Louis Handley, Leo Goodwin, Joe Ruddy |
Plavání | Muži štafeta 4 x 50 yd volný způsob |
Zlato | Beals Wright | Tenis | Muži dvouhra |
Zlato | Edgar Leonard, Beals Wright | Tenis | Muži čtyřhra |
Zlato | Claire Doro, Patrick Flanagan, Sidney Johnson, Conrad Magnusson, Oscar Olson |
Přetahování lanem | |
Zlato | David Bratton, Leo Goodwin, Louis Handley, David Hesser, Joe Ruddy, James Steen, George Van Cleaf |
Vodní pólo | Turnaj mužů |
Zlato | Oscar Osthoff | Vzpírání | Muži celkově |
Zlato | Robert Curry | Zápas | Muži volný styl do 47,6 kg |
Zlato | George Mehnert | Zápas | Muži volný styl do 52,2 kg |
Zlato | Isidor Niflot | Zápas | Muži volný styl do 56,7 kg |
Zlato | Benjamin Bradshaw | Zápas | Muži volný styl do 61,2 kg |
Zlato | Otto Roehm | Zápas | Muži volný styl do 65,8 kg |
Zlato | Charles Ericksen | Zápas | Muži volný styl do 71,7 kg |
Zlato | Bernhoff Hansen | Zápas | Muži volný styl nad 71,7 kg |
Stříbro | Robert Williams | Lukostřelba | Muži American dvě kola |
Muži York dvě kola | |||
Stříbro | William Clark, Samuel Duvall, Charles Hubbard, Charles Woodruff | Lukostřelba | Družstvo mužů jedno kolo |
Stříbro | Emma Cooke | Lukostřelba | Ženy Columbia dvě kola |
Ženy National dvě kola | |||
Stříbro | Emma Cooke, Mabel Taylor | Lukostřelba | Družstvo žen jedno kolo |
Stříbro | William Hogenson | Atletika | Muži 60 m |
Stříbro | Nathaniel Cartmell | Atletika | Muži 100 m |
Muži 200 m | |||
Stříbro | Frank Waller | Atletika | Muži 400 m |
Muži 400 m překážek | |||
Stříbro | Howard Valentine | Atletika | Muži 800 m |
Stříbro | Frank Verner | Atletika | Muži 1500 m |
Stříbro | Albert Corey | Atletika | Muži marathon |
Stříbro | Thaddeus Shideler | Atletika | Muži 110 m překážek |
Stříbro | Frank Castleman | Atletika | Muži 200 m překážek |
Stříbro | David Munson, Arthur L. Newton, Paul Pilgrim, George Underwood, Howard Valentine | Atletika | Družstvo mužů 4 mile |
Stříbro | Daniel Frank | Atletika | Muži skok daleký |
Stříbro | Fred Englehardt | Atletika | Muži trojskok |
Stříbro | Garrett Serviss | Atletika | Muži skok vysoký |
Stříbro | LeRoy Samse | Atletika | Muži skok o tyči |
Stříbro | Joseph Stadler | Atletika | Muži skok vysoký z místa |
Stříbro | Charles King | Atletika | Muži skok daleký z místa |
Muži trojskok z místa | |||
Stříbro | Wesley Coe | Atletika | Muži vrh koulí |
Stříbro | Ralph Rose | Atletika | Muži hod diskem |
Stříbro | John DeWitt | Atletika | Muži hod kladivem |
Stříbro | John Flanagan | Atletika | Muži hod váhou - 56 liber |
Stříbro | John Grieb | Atletika | Muži trojboj |
Stříbro | Adam Gunn | Atletika | Muži desetiboj |
Stříbro | Miles Burke | Box | Muži váha muší do 47,6 kg |
Stříbro | George Finnegan | Box | Muži váha bantamová - do 52,2 kg |
Stříbro | Frank Haller | Box | Muži pérová váha do 56,7 kg |
Stříbro | Russell van Horn | Box | Muži lehká váha do 61.2 kg |
Stříbro | Harry Spanjer | Box | Muži váha lehká střední do 65,8 kg |
Stříbro | Benjamin Spradley | Box | Muži váha střední do 71,7 kg |
Stříbro | Charles Mayer | Box | Muži váha těžká do 71,7 kg |
Stříbro | Burton Downing | Cyklistika | Muži 1/4 mile |
Muži 1/3 mile | |||
Muži 1 mile | |||
Stříbro | Teddy Billington | Cyklistika | Muži 1/2 mile |
Stříbro | Oscar Goerke | Cyklistika | Muži 2 mile |
Stříbro | George E. Wiley | Cyklistika | Muži 5 mil |
Stříbro | Arthur F. Andrews | Cyklistika | Muži 25 mil |
Stříbro | Edgar Adams | Skoky do vody | Muži skok do dálky |
Stříbro | William Grebe | Šerm | Muži šavle |
Stříbro | William O'Connor | Šerm | Muži singlestick ??? |
Stříbro | Arthur Fox, Charles Tatham, Charles Townsend | Šerm | Družstvo mužů fleret |
Stříbro | Charles Bartliff Warren Brittingham Oscar Brockmeyer Alexander Cudmore Charles January John January Thomas January Raymond Lawler Joe Lydon Louis Menges Peter Ratican |
Fotbal | |
Stříbro | Chandler Egan | Golf | Muži jednotlivci |
Stříbro | John Cady, Albert Bond Lambert, John Maxwell, Burt McKinnie, Ralph McKittrick, Francis Newton, Henry Potter, Frederick Semple, Stuart Stickney, William Stickney |
Golf | Družstvo mužů |
Stříbro | George Eyser | Sportovní gymnastika | Muži combined ??? |
Muži kůň našíř | |||
Stříbro | Anton Heida | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Stříbro | William Merz | Sportovní gymnastika | Muži club swinging ??? |
Stříbro | William Merz | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Stříbro | Charles Krause | Sportovní gymnastika | Muži šplh na laně |
Stříbro | J. W. Dowling W. R. Gibson Patrick Grogan Tom Hunter Albert Lehman W. A. Murphy William Partridge George Passmore William T. Passmore W. J. Ross Jack Sullivan Albert Venn A. M. Woods |
Lacros | |
Stříbro | Smith Streeter | Roque | |
Stříbro | James Juvenal | Veslování | Muži skif |
Stříbro | John Mulcahy, William Varley | Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka |
Stříbro | John Hoben, Joseph McLoughlin | Veslování | Muži dvojskif |
Stříbro | Charles Aman, Michael Begley, Martin Formanack, Frederick Suerig | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Stříbro | Scott Leary | Plavání | Muži 50 yd volný způsob |
Stříbro | Charles Daniels) | Plavání | Muži 100 yd volný způsob |
Stříbro | Francis Gailey | Plavání | Muži 220 yd volný způsob |
Muži 440 yd volný způsob | |||
Muži 880 yd volný způsob | |||
Stříbro | Hugo Goetz, David Hammond, Raymond Thorne, Bill Tuttle |
Plavání | Muži štafeta 4 x 50 yd volný způsob |
Stříbro | Robert LeRoy | Tenis | Muži dvouhra |
Stříbro | Alphonzo Bell, Robert LeRoy | Tenis | Muži čtyřhra |
Stříbro | Max Braun, August Rodenberg, Charles Rose, William Seiling, Orrin Upshaw |
Přetahování lanem | |
Stříbro | Rex Beach, David Hammond, Charles Healy, Frank Kehoe, Jerome Steever, Edwin Swatek, Bill Tuttle |
Vodní pólo | Turnaj mužů |
Stříbro | Frederick Winters | Vzpírání | Muži celkově |
Stříbro | Oscar Osthoff | Vzpírání | Muži obouruč |
Stříbro | John Hein | Zápas | Muži volný styl do 47,6 kg |
Stříbro | Gustave Bauer | Zápas | Muži volný styl do 52,2 kg |
Stříbro | August Wester | Zápas | Muži volný styl do 56,7 kg |
Stříbro | Theodore McLear | Zápas | Muži volný styl do 61,2 kg |
Stříbro | Rudolph Tesing | Zápas | Muži volný styl do 65,8 kg |
Stříbro | William Beckman | Zápas | Muži volný styl do 71,7 kg |
Stříbro | Frank Kugler | Zápas | Muži volný styl nad 71,7 kg |
Bronz | William Thompson | Lukostřelba | Muži American dvě kola |
Muži York dvě kola | |||
Bronz | George Bryant, Wallace Bryant, Cyrus Edwin Dallin, Henry B. Richardson | Lukostřelba | Družstvo mužů jedno kolo |
Bronz | Eliza Pollock | Lukostřelba | Ženy Columbia dvě kola |
Ženy National dvě kola | |||
Bronz | Fay Moulton | Atletika | Muži 60 m |
Bronz | William Hogenson | Atletika | Muži 100 m |
Muži 200 m | |||
Bronz | Herman Groman | Atletika | Muži 400 m |
Bronz | Emil Breitkreutz | Atletika | Muži 800 m |
Bronz | Lacey Hearn | Atletika | Muži 1500 m |
Bronz | Arthur L. Newton | Atletika | Muži marathon |
Muži 2590 m steeplechase | |||
Bronz | Lesley Ashburner | Atletika | Muži 110 m překážek |
Bronz | George Poage | Atletika | Muži 200 m překážek |
Muži 400 m překážek | |||
Bronz | Robert Stangland | Atletika | Muži skok daleký |
Muži trojskok | |||
Bronz | Louis Wilkins | Atletika | Muži skok o tyči |
Bronz | Lawson Robertson | Atletika | Muži skok vysoký z místa |
Bronz | John Biller | Atletika | Muži skok daleký z místa |
Bronz | Joseph Stadler | Atletika | Muži trojskok z místa |
Bronz | Lawrence Feuerbach | Atletika | Muži vrh koulí |
Bronz | Ralph Rose | Atletika | Muži hod kladivem |
Bronz | James Mitchel | Atletika | Muži hod váhou - 56 liber |
Bronz | William Merz | Atletika | Muži trojboj |
Bronz | Truxtun Hare | Atletika | Muži desetiboj |
Bronz | Frederick Gilmore | Box | Muži pérová váha do 56,7 kg |
Bronz | Peter Sturholdt | Box | Muži lehká váha do 61.2 kg |
Bronz | Joe Lydon | Box | Muži váha lehká střední do 65,8 kg |
Bronz | William Michaels | Box | Muži váha těžká do 71,7 kg |
Bronz | Teddy Billington | Cyklistika | Muži 1/4 mile |
Muži 1/3 mile | |||
Muži 1 mile | |||
Bronz | Burton Downing | Cyklistika | Muži 1/2 mile |
Bronz | Marcus Hurley | Cyklistika | Muži 2 mile |
Bronz | Arthur F. Andrews | Cyklistika | Muži 5 mil |
Bronz | George E. Wiley | Cyklistika | Muži 25 mil |
Bronz | Frank Kehoe | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Bronz | Leo Goodwin | Skoky do vody | Muži skok do dálky |
Bronz | William Grebe | Šerm | Muži singlestick ??? |
Bronz | Joseph Brady George Cooke Thomas Cooke Cormic Cosgrove Edward Dierkes Martin Dooling Frank Frost Claude Jameson Henry Jameson Johnson Leo O'Connell Harry Tate |
Fotbal | |
Bronz | Burt McKinnie | Golf | Muži jednotlivci |
Bronz | Francis Newton | Golf | Muži jednotlivci |
Bronz | Douglass Cadwallader, Jesse Carleton, Harold Fraser, Arthur Hussey, Orus Jones, Allen Lard, George Oliver, Simeon Price, John Rahm, Harold Weber |
Golf | Družstvo mužů |
Bronz | William Merz | Sportovní gymnastika | Muži combined ??? |
Muži kůň našíř | |||
Muži přeskok | |||
Bronz | George Eyser | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Bronz | John Duha | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Bronz | Ralph Wilson | Sportovní gymnastika | Muži club swinging ??? |
Bronz | Emil Voigt | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Muži šplh na laně | |||
Bronz | Charles Brown | Roque | |
Bronz | Constance Titus | Veslování | Muži skif |
Bronz | John Joachim, Joseph Buerger | Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka |
Bronz | Joseph Ravannack, John Wells | Veslování | Muži dvojskif |
Bronz | Frank Dummerth, John Freitag, Lou Heim, Gustav Voerg | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Bronz | Charles Daniels | Plavání | Muži 50 yd volný způsob |
Bronz | Scott Leary | Plavání | Muži 100 yd volný způsob |
Bronz | Francis Gailey | Plavání | Muži 1 mile volný způsob |
Bronz | Jam Handy | Plavání | Muži 440 yd prsa |
Bronz | Gwynne Evans, Bill Orthwein, Amedee Reyburn, Marquard Schwarz |
Plavání | Muži štafeta 4 x 50 yd volný způsob |
Bronz | Alphonzo Bell | Tenis | Muži dvouhra |
Bronz | Edgar Leonard | Tenis | Muži dvouhra |
Bronz | Clarence Gamble, Arthur Wear | Tenis | Muži čtyřhra |
Bronz | Joseph Wear, Allen West | Tenis | Muži čtyřhra |
Bronz | Oscar Friede, Charles Haberkorn, Harry Jacobs, Frank Kugler, Charles Thias |
Přetahování lanem | |
Bronz | Gwynne Evans, Augustus Goessling, John Meyers, Bill Orthwein, Amedee Reyburn, Fred Schreiner, Manfred Toeppen |
Vodní pólo | Turnaj mužů |
Bronz | Frank Kugler | Vzpírání | Muži celkově |
Muži obouruč | |||
Bronz | Gustav Thiefenthaler | Zápas | Muži volný styl do 47,6 kg |
Bronz | William Nelson | Zápas | Muži volný styl do 52,2 kg |
Bronz | Louis Strebler | Zápas | Muži volný styl do 56,7 kg |
Bronz | Charles Clapper | Zápas | Muži volný styl do 61,2 kg |
Bronz | Albert Zirkel | Zápas | Muži volný styl do 65,8 kg |
Bronz | Jerry Winholtz | Zápas | Muži volný styl do 71,7 kg |
Bronz | Fred Warmbold | Zápas | Muži volný styl nad 71,7 kg |
Externí odkazy
- (anglicky) Spojené státy americké na LOH 1904
Portály: Sport | Spojené státy americké
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.