Roman Roun

Roman Roun (* 23. června 1971 Kaplice) je český producent, marketingový expert, moderátor a autor. Od roku 2018 má vlastní divadelní talk show.

Roman Roun
Narození23. června 1971 (50 let)
Kaplice
Povolánífilmový producent a politik
Webwww.romanroun.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Profesní působení

Uměleckou tvorbu začal v roce 1992, ale zásadním pro jeho další působení na české kulturní scéně byl rok 1998, kdy jej tehdy osmnáctiletá herečka Lucie Vondráčková požádala o spolupráci.

V roce 2003 realizoval v rámci bratislavského autosalonu světovou premiéru TV show, při které nechala iluzionistka Daniela Maxová zmizet prototyp automobilu Mercedes-Benz. Tato show se v následujících měsících přestěhovala do Japonska, kde byla představena ve dvaceti městech.

Od roku 2005 začal exkluzivně zastupovat řadu umělců včetně Martina Dejdara, Natálie Kocábové, Kristýny Leichtové, Dany Batulkové a dalších.

V belgickém Leuvenu produkoval v letech 2009 a 2010 pod záštitou velvyslanectví Slovenské republiky Česko-Slovenské hokejové hry.

V roce 2010 představil, společně s Dušanem Rapošem v pražské Tipsport Aréně první protiteroristický projekt, rockovou operu Pietro e Lucia. Ve více než dvouhodinovém projektu se představily desítky evropských operních, tanečních a rockových hvězd (Ballet of the Bolshoi Theater in Moscow, Taneční soubor moderního tance M-Teatro Russia, Doriana Milazzo, Mario Malagnini, Tiziana Carraro, Salvatore Cordella, Paolo Pecchioli, Gianfranco Montresor, Český národní symfonický orchestr, Český filharmonický sbor Brno, James Nisbet, Lars Lehmann, Ossy Pfeiffer a řada dalších anglických, německých a slovenských rockových instrumentálních umělců).

Spolupracoval na řadě televizních projektů (například sitkom Comeback, seriál Gympl s (r)učením omezeným, Česká 30, show Česko Slovensko má talent).

V roce 2016 onemocněl sérií autoimunitních chorob a stáhl se do ústraní.

Od roku 2017 působí jako marketingový expert, moderátor, konferenciér a DJ. Má vlastní divadelní talk show "Sranda kvete v každém věku", ve které vypráví zákulisní příhody populárních umělců a zároveň vtipně komentuje své potíže s nemocemi.

Charitativní činnost

Od roku 2006, po úspěchu seriálu České televize Poslední sezóna, společně s Martinem Dejdarem založil a produkoval hokejovou charitativní show HC Olymp, ve které účinkovala řada herců (např. Martin Dejdar, Pavel Nový, Jiří Mádl, Jan Révai, Sagvan Tofi) a sportovců (např. Dominik Hašek, Jiří Hrdina, Pavel Richter, Aleš Valenta).

V roce 2010 a 2011 participoval na česko-ruském charitativním projektu Pod flagom dobra, ve kterém účinkovala řada českých a ruských hokejových a uměleckých hvězd (Alexandr Medveděv, Andrej Kovalenko, Viktor Šalimov, Alexej Jaškin, Jiří Hrdina, Jiří Zelenka, Pavel Richter, Jiří Mádl, Martin Dejdar, Dominik Hašek, výběr týmů Spartak Moskva a Sparta Praha a mnoho dalších).

Politické působení

Je autorem výstavy 30 let bez růžových brýlí, v rámci které se snaží upozornit na polistopadová negativa kapitalistického systému. Vystupuje jako politik hájící práva těžce tělesně postižených, seniorů a sociálně slabších. Od roku 2018 pravidelně publikuje v denících Haló noviny a Parlamentní listy. Je levicovým mírovým aktivistou a kritikem vojenských operací NATO.

Osobní život

Narodil se v Kaplici. Je členem sdružení Mygra sdružující nemocné trpící autoimunitním onemocněním Myasthenia gravis a Českého svazu hemofiliků.

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.