Paimon

Paimon (také Paymon) je démon zmíněný v Lemegetonu v části Ars Goetia, v Pseudomonarchia Daemonum od Johanna Weyera, v Dictionnaire Infernal od Jacquese Collina de Plancy, v Livre des Esperitz, v Liber Officium Spirituum, v Abramelinově magii či v některých francouzských překladech Grimoáru papeže Honoria. Má úroveň „krále pekla“.

Paimon v Dictionnaire Infernal, 1863

Popis

V Goetii a Pseudomonarchia Daemonum je uváděn jako poslušný Luciferovi.

Král Paimon je zmíněn v Goetii jako devátý duch, v Pseudomonarchia Daemonum a Dictionnaire Infernal jako dvaadvacátý duch a v Liber Officium Spirituum jako šestý duch a později jako třetí král.

Ve všech zdrojích je uváděn s titulem krále. V Grimoáru papeže Honoria je upřesnění že je králem západu. V Abramelinově magii je zmíně jako jeden z osmi vévodů.

Goetia, Weyer, a de Plancy uvádí že pokud se Paimon při vyvolání objeví sám, musí se něco obětovat králům Bebalovi a Abalamovi, kteří jsou jeho společníky a jsou pod jeho vedením. Podle těchto zdrojů vládne 200 legiím démonů. Livre des Esperitz a některé jiné zdroje uváí že vládne jen 25 legiím démonů. Některé edice Lemegetonu ho zmiňují že byl dominion či cherub (druhy andělů). Thomas Rudd jej staví v opozici s andělem Hazielem.

V Goetii, Weyereovi, de Plancy, Livre des Esperitz a Liber Officium Spirituum je popisován jako muž jedoucí na dromedárovi, kterému předchází silně hrající hudba (trubky). Jiné zdroje ho uvádí s ženskou tváří. Má mít chraplavý hlas.

Okultismus a magie

Lidem může dát moc ovlivňovat a ovládat ostatní a učí umění a vědy. Dokáže odhalit cokoliv o Zemi a mysli a může také ukázat lidem vize a učinit je součástí jakéhokoliv světa. Manipuluje také s lidskými myšlenkami podle vůle a může způsobit zamilování dvou lidí.

Korespondence:

  • Astrologické znamení: 10-14° Býka
  • Období: 30. duben - 4. květen
  • Tarotová karta: 6 pentaklů
  • Planeta: Merkur
  • Kov: Rtuť
  • Živel: Země
  • Bylina: Svlačec
  • Barva (barva svíce): modrá a tmavě modrá
  • Vyvolávací formule: Linan tasa jedan Paimon

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Paimon na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.