Mountain View

Mountain View je město v okrese Santa Clara County ve státě Kalifornie ve Spojených státech amerických. Jedná se o součást aglomerace San Francisco Bay Area a také tzv. Silicon Valley.

Mountain View
radnice
Poloha
Souřadnice37°23′34″ s. š., 122°2′31″ z. d.
Nadmořská výška32 m n. m.
StátSpojené státy americké Spojené státy americké
federální státKalifornie
okresSanta Clara County
Mountain View
Mountain View, Kalifornie
Rozloha a obyvatelstvo
Rozloha31,788 km²
Počet obyvatel74 066 (2010)
Hustota zalidnění2 330 obyv./km²
Správa
Statusměsto
StarostaChris Clark
Vznik1902
Oficiální webwww.mountainview.gov
Telefonní předvolba650
PSČ94035, 94039-94043
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Historie

Tuto oblast obýval indiánský kmen Ohlone. Roku 1777 byla založena misie Santa Clara de Asís jako součást mexického území. Území bylo využíváno jako pastviny pro dobytek, po mexicko-americké válce je získaly v roce 1848 Spojené státy. Roku 1852 zde byla vybudována dostavníková zastávka (poblíž Grant Road a El Camino Real) pro dopravu mezi městy San Francisco a San Jose. Kolem této stanice se postupem času vytvářela osada. Počátky města sahají do konce 19. století, kdy místo fungovalo jako řádná poštovní a dostavníková zastávka. Později začalo být více obydlováno, otevřela se zde škola, začaly zde vycházet noviny Mountain View Register , Roku 1902 se Mountain View stalo městem, roku 1909 zde byla postavena radnice.

Ekonomika

Mountain View je jedním z měst, která vytváří Silicon Valley. Sídlí zde řada počítačových firem, jako jsou Synopsys, LinkedIn, Intuit Inc., AMD, Google, Facebook a další. Sídlo zde má také např. výrobce technologií autonomního řízení společnost Waymo a výrobce elektrických skateboardů Boosted. Největším místním zaměstnavatelem je společnost Google, u které pracuje přibližně dvanáct tisíc lidí. Tomuto areálu se říká Googleplex.

Demografie

Podle sčítání lidu z roku 2010 zde žilo 74 066 obyvatel.[1]

Rasové složení

Obyvatelé hispánského nebo latinskoamerického původu, bez ohledu na rasu, tvořili 21,7% populace.[1]

Odkazy

Reference

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.