COREMU

COREMU (zkratka pro "CORe EMUlator") je otevřený paralelní emulační framework, odvozený ze sekvenčního emulátoru QEMU.

COREMU
VývojářZhaoguo Wang a další.
Aktuální verze0.1.2[1] (20. listopad 2011)
Operační systémLinux, Microsoft Windows a další
Platformax86-64, ARM
Vyvíjeno vC
Typ softwaruhypervizor
LicenceGNU GPLv2
WebCOREMU Home
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Program COREMU vytváří v počítači virtuální stroj, který emuluje CPU pomocí dynamického binárního překladu a poskytuje množinu modelů zařízení, umožňujících běh širokého spektra operačních systémů. COREMU je fork emulátoru QEMU, změnou pouze 2500 a přidáním pouze 2700 řádků kódu (LOCs) tenké knihovny (frameworku), a umožňuje vysoce efektivní paralelní emulaci. Příslušné změny umožňují na mnohojádrových strojích poskytovat vyšší výkon, než mateřský QEMU.

Zatímco QEMU selhává při emulaci 32-jádrového CPU, tak COREMU je schopno emulovat až 255 procesorových jader. Navíc, COREMU dosahuje 20násobného zrychlení při emulaci 16-jádrového CPU při režii 1% z procesorového výkonu.

Každé jádro používá oddělenou instanci modifikovaného QEMU binárního překládacího stroje, s tenkým knihovním rámcem (frameworkem) pro řízení mezijádrové a mezihardwarové komunikace a synchronizace.

REEMU

REEMU je vylepšením předchozího COREMU frameworku, který používá odlišný softwarový algoritmus, než COREMU[2][3]. Zavádí schopnost deterministického chování emulátoru celého systému. Přináší nový, efektivní a škálovatelný algoritmus. Na rozdíl od sekvenčních emulátorů je REEMU vhodný i pro testování výkonnostních parametrů vícethreadového software.

Reference

  1. http://ipads.se.sjtu.edu.cn/pub:projects:coremu COREMU: Scalable and Portable Parallel Emulation using Sequential Emulator
  2. CHEN, Haibo. Scalable Deterministic Replay in a Parallel Full-system Emulator [online]. Institute of parallel and distributed systems (IPADS). Dostupné online.
  3. http://sourceforge.net/p/coremu/qemu/ci/reemu/ ReEmu on SourceForge

Související články

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.