Benjamin Brecknell Turner

Benjamin Brecknell Turner (12. května 1815, Londýn29. dubna 1894) byl jedním z prvních fotografů Británie a zakládající člen Královské fotografické společnosti v Londýně, která byla založena v roce 1853. Jeho obrazy byly založené na tradičně "malebném" stylu a tématech „staré“ generace malířů před ním.

Benjamin Brecknell Turner
Benjamin a Agnes Brecknell Turnerovi, Anglie, sbírka Victoria and Albert Museum, Londýn
Narození12. května 1815
Londýn
Úmrtí1894 (ve věku 78–79 let)
Povolánífotograf a fotograf architektury
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Amsterdam, Keizersgracht 1857
Amsterdam, Westerhal

Život a dílo

Narodil se v Londýně jako nejstarší syn v rodině osmi dětí. V šestnácti letech se stal učedníkem u svého otce, který vyráběl mýdlo. Dne 17. srpna 1847 se oženil s Agnes Chamberlainovou pocházející z rodiny vlastnící firmu Royal Worcester.

V roce 1849 Turner zakoupil licenci pro pořizování fotografií na papírovém negativu (kalotypie neboli talbotypie), procesu vynálezce Williama Henryho Foxe Talbota. Rychle tuto formu fotografie zvládl a produkoval mnoho snímků již v 50. letech 19. století. Účastnil se mnoha fotografických výstav té doby.

V letech 1852 a 1854 Turner zkompiloval 60 vlastních fotografií do jedinečného alba Fotografické pohledy z přírody (Photographic Views from Nature).[1] Sloužilo buď jako vzorník, pohodlný způsob prezentace fotografií pro osobní potěšení, pro představení kolegům nebo potenciálního vystavovatele. Album bylo v rodině Turner, než jej zakoupilo muzeum Victoria and Albert Museum v Londýně. Téměř třetina z fotografií v albu Turner jsou scény West Midlands county of Worcestershire.

Od poloviny 50. let působil ve studiu Dům skla (glass house studio) nad svými obchodními prostory v Londýně. Pořídil zde mnoho portrétů, ačkoli je pravděpodobně nikdy nevystavil. I když Turner je hlavně známý svými fotografiemi venkova a architektury pořizoval také portréty kde využíval jako modely rodinné příslušníky a obchodníky. Pro tyto obrázky často používal skleněné negativy, protože umožňovaly nejen krátké expoziční časy, ale také vysokou úroveň detailů.

Odkazy

Literatura

  • Barnes, Martin, Haworth-Booth, Mark, Daniel, R. Malcom. Benjamin Brecknell Turner: Rural England Through a Victorian Lens. [s.l.]: V&A Publications, 2001. (anglicky) ISBN 1-85177-335-5

Reference

Externí odkazy

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.